Як вплине пандемія коронавірусу на реформу децентралізації — дніпровський експерт Станіслав Абрамов

Планувалось, що реформа децентралізації в Україні повинна була завершитись у 2020 році проведенням восени місцевих виборів на новій територіальній основі громад.

На початку 2020 року в регіонах проводились широкі публічні дискусії щодо підготовки пропозицій змін до Конституції України в частині децентралізації. Другим етапом повина була відбутись експертна дискусія у Києві. Третім — обговорення на рівні парламентських комітетів, Венеціанської комісії. Після цього планувалось, що проєкт змін до Конституції України розгляне Парламент.

Однак, вдалось розпочати лише перший запланований етап, а наступні перенесли через запровадження карантину.

4 березня у Дніпрі пройшли публічні обговорення змін до Конституції в частині децентралізації. В результаті були обрані делегати від Дніпропетровської області для презентації напрацювань щодо змін до Конституції в частині децентралізації влади.

Адвокат, дніпровський експерт з місцевого самоврядування та один з обраних делегатів Станіслав Абрамов у новому випуску програми «Шах і мат» розказав про проведення обговорень у Дніпрі, про надані пропозиції від громадськості та подальшу підготовку делегатів до експертної дискусії.

Також, як експерт з місцевого самоврядування, Станіслав описав своє бачення реформи децентралізації і потрібних змін до Конституції в частині децентралізації та спрогнозував, як вплине пандемія коронавірусу на перебіг реформи.

Теги: