Дніпровський протоієрей Дмитро Поворотний: як працює церква під час карантину

«Одразу, як запровадили карантин, я попередив і попросив своїх прихожан, якщо хтось себе почуває хворобливо чи невпевнено, краще не ходити на богослужіння. Якщо людина бажає долучитись до богослужінь, то ми звісно, виконуємо усі правила сьогодення. Розроблена певна схема богослужіння, коли у храмі знаходиться не більше 10 людей, інші — за межами храму. Також, слідкуємо, щоб інтервал між людьми був не менше 1,5 метрів,» — розповідає Дмитро Поворотний у програмі «Шах і мат».
Введення карантину трохи змінило певну процедуру, але це не принципові речі, які не порушують богослужіння православної церкви.

Дмитро розказав про те, як змінився метод причастя – не з ложечки, а напитаними частичками, які передаються у руки прихожанам. Навіть деякі парафії виробляють антисептики та розсилають тим, хто їх потребує.

«Церква проповідує і ми про це завжди говоримо: зараз живимо не в простих умовах, де є хвороби та епідемії і важливо всім виконувати науково підтверджені приписи,»- розповідає Дмитро Поворотний.

Дмитро пояснює, що зараз складний час, коли люди не працюють та у багатьох змінюється звичайний режим життя — це вибиває зі звичайної колії. Але, ці виклики, які відбуваються саме зараз, у час посту — це можливість переосмислити дещо у своєму житті. Також, Дмитро дає поради, як не тривожитись і залишатись спокійним під час пандемії коронавірусу.

Теги: