Дніпровський адвокат розказав про права робітників, податки та роботу судів під час карантину

В звязку з продовженням карантину в Україні, ті люди, які не мають змоги працювати віддалено або займатись своєю підприємницькою діяльністю, занепокоєні безробіттям та економічними наслідками карантину.

 Дніпровський адвокат Станіслав Ліфлянчик в ефірі програми «Шах і мат» роз’яснює права роботників та роботодавців під час карантину та дає поради, на які умови відпустки або звільнення варто погоджуватись.

«Якщо є можливість, звісно, краще піти у оплачувану відпустку. Але у випадку, коли під час карантину робітників відправляють у неоплачувану відпустку, я раджу у заяві вказувати причину цієї відпустки: «У зв`язку з тим, що в Україні оголошено карантин через пандемію коронавірусу, я боюся за життя та здоров’я себе та своїх близьких, тому прошу надати мені неоплачувану відпустку на весь період карантину.» Це важливо, щоб в подальшому не виникло спорів між роботодавцем і робітником, » — говорить Станіслав Ліфлянчик.

17 березня 2020 року парламентарі звільнили усіх фізосіб підприємців від єдиного соціального внеску (ЄСВ). Станіслав розповідає про відстрочку податків та радить, де слідкувати за офіційною інформацією щодо оподаткування на період карантину.

Також, Станіслав пояснює, що означає формулювання форс-мажор та розповідає, як працюють суди, які справи продовжують розглядати і чи варто ходити на засідання.

Теги: