Дніпропетровщина – перша в антирейтингу самогубств: до чого тут Instagram

Дніпропетровщина – перша в антирейтингу самогубств. За минулий рік понад тисяча мешканців нашого регіону наклали на себе руки. Наразі ситуація не покращується.

Як вберегти себе та своїх близьких від суїциду розповіла в пресцентрі Відкритого психологиня Катерина Міллер.

Психологи кажуть, що причин для скоєння самогубства багато і діють вони на людину комплексно. Погана екологічна ситуація в області, невтішні прогнози щодо пандемії та постійне почуття тривоги. До них додаються особисті проблеми пов’язані з сім’єю, роботою та реалізацією в житті. Фахівці радять звертати увагу на зміни настрою своїх близьких, а також застерігають про наявність у багатьох людей синдрому «усміхненої депресії».

«Психологи проводили дослідження та проаналізували, що більшість людей, які скоїли самогубство, напередодні не проявляли жодних ознак свого тривожного стану. Їх родичі кажуть: «він ходив посміхався, був щасливим, ні на що не жалівся». Тобто «усміхнена депресія» — це маска, коли людина ховається за посмішкою, гарним настроєм, привітним виглядом, а всередині в неї вже є певні думки. Дуже часто саме такий стан передує самогубству, тож треба бути уважнішими до близьких. І не тільки родичів, а й друзів, колег чи однокласників», — зазначає Катерина Міллер.

Дніпропетровщина – перша в антирейтингу самогубств: до чого тут Instagram - рис. 1

Також психологиня зауважує, що суїцид має тісний зв’язок із соціальними мережами. Особливо Instagram. Більшість бачить ідеальну картинку, яку починає порівнювати зі своїм реальним життям. Це викликає появу комплексу неповноцінності, на фоні якого і розвивається бажання вкоротити собі віку.

«Пам’ятайте, фотографія в соцмережі – це постановочний кадр. І блогери, які показують своє яскраве та красиве життя теж можуть плакати, страждати тощо. Не треба себе ні з ким порівнювати, а тим паче з фото, на яких є фільтри та фотошоп»

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Кривом Роге женщина прыгнула с моста в ледяную воду | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,