Смертельні флешмоби в соцмережах: дніпровська психологиня розказала, як вберегти дитину від самогубства

Кіберполіція шукає винних, батьки б’ють на спалах та збирають підписи за заборону популярної соцмережі ТікТок. Пігулковий флешмоб, який трагічно забрав життя українських підлітків, сколихнув усю країну та продовжує набирати обертів.

Чому діти скоюють самогубства і як правильно діяти батькам: жорстоко контролювати чи проявити довіру і дати повну свободу? У пресцентрі Відкритого на ці питання відповіла дитяча та сімейна психологиня з Дніпра Оксана Дон.

Проблема дитячих самогубств насьогодні дуже гостро постала в суспільстві. Утім, псхологи зазначають, що вона була актуальною завжди. Лише від початку року вісімнадцять дітей спробували вкоротити собі віку. А нещодавно всіх сколихнув «Пігулковий флешмоб». Дві учениці сьомого класу з Київської області побачили в соцмережі ТікТок відео на кшталт «Випий 40 таблеток і подивись, що буде». Одну зі школярок вдалося врятувати. Для іншої – челендж видався смертельним.

Психологи кажуть, що заборона соцмереж не вбереже дітей від самогубств. Їх врятує лише батьківська увага.

«Усе починається не у підлітковому віці, а раніше. Років із шести, коли дитина приходить зі школи, вона бачить як батьки, після роботи, беруть до рук гаджет. Ви є прикладом для свого сина чи доньки. Тому постійне перебування в соцмережах, у якийсь момент, стає нормою. Змініть це. Коли родина ввечері збирається разом, приділіть час спілкуванню. Не питайте за оцінки та уроки, а краще поцікавтеся як минув день, що в ньому було цікавого. Розкажіть і про себе. Можна поділитися проблемами і запропонувати дитині підказати шляхи їх вирішення», — каже Оксана Дон.

Смертельні флешмоби в соцмережах: дніпровська психологиня розказала, як вберегти дитину від самогубства - рис. 1

Не уникайте незручних тем. Якщо ви не говорите з дитиною про суїцид, це не означає, що його не існує. Бесіда – вірне рішення у будь-якому питанні.

Чи можна за зовнішніми ознаками зрозуміти, що батькам варто звернути більшу увагу до дитини й навіть перейти до дій? Підліток замикається в кімнаті, не може відірватися від гаджетів, погано спить, залежить від соціуму та не висловлює вдома свою власну думку – усе це перші дзвіночки для занепокоєння.

«Запам’ятайте: у першу чергу треба спілкуватися.  Зрозуміти, чому змінюється настрій підлітка. І вже при потребі звернутися до авторитетної персони по допомогу. Адже у такому віці батьки в авторитеті бувають досить нечасто. Це може бути брат, тітка, вчителька чи приятель. За допомогою них можна спробувати змінити ситуацію та вирішити психологічну проблему», — зазначає психологиня.

Також Оксана порекомендувала родинам проводити більше часу разом: грати в настільні ігри, виїжджати на природу, гуляти на свіжому повітрі.

https://www.youtube.com/watch?v=zOo2FxTG6bk&ab_channel=%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%92%D1%96%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B9

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В поддержку подростков: Национальная полиция запустила флешмоб “Тебя любят” | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,