Розфарбуйте своє життя: як відновити сили до закінчення карантину

Як знайти душевні сили та відновитися після довгого карантину. Рекомендації  дніпрянам давала гештальт-терапевтка Олена Головіна у пресцентрі телеканалу «Відкритий».

За два місяці карантину люди виснажилися як фізично, так і емоційно. хтось втратив роботу. Комусь довелося змінити професію. Дорослі та діти опинилися в закритому просторі та змушені були співіснувати, пізнаючи глибше один одного. Нас відірвали від звичного ритму життя. І це не могло не вплинути на психіку. Але, карантинні обмеження поволі знімають, люди почали виходити на вулицю. Дехто навіть по-новому вчиться сприймати реальність.

98176093 270894320701039 3078167202361245696 n

» Всі ми дуже різні. І кожен по-своєму реагує на те, що відбувається навколо. Проте, психічні процеси схожі майже в усіх. Люди  відчули, як все непросто на власні шкірі. Після виходу з карантину зрозуміли,  як страх тихо-тихо стає менш концентрованим.  Як його місце займає злість, гнів і сум.  Інколи тихий, інколи голосний. І як по-різному кожен з нас реагує на період «коли відпускає. Але виходити потрібно з розумом. Варто для початку відчути себе. Тілесно заземлитися, заспокоїтися і не панікувати. Далі відчути запахи навколо, звуки, порахувати предмети і зрозуміти, що світ такий, як і раніше,» — говорить психологиня Олена Головіна.

Фахівці рекомендують гуляти в парках, дотримуючись заходів безпеки, спілкуватися здрузями та рідними. Хоч не так активно, як до карантину. І по-троху обмежувати свої контакти з рідними. Адже усі ми маємо нервове напруження. Тому нашкодити можна необережним словом чи дією. Добре, коли кожен окремо знайде нові фарби життя, вбере в себе позитивні емоції, цікаві враження і принесе їх додому.

«Ділитися новим — це найкраще. що може бути. Легко не буде. Але по краплині, ми маємо відновити свій ресурс. Щодня знаходити цікаві ідеї, рішення, кольори. І обмінюватися з нашими рідними. Тоді вихід з карантину будеш менш болючим,» — сказала Олена Головіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як фізкультурник з Дніпра перемагає у змаганнях попри усе | 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,