Дніпропетровщина серед лідерів країни за кількістю історичних пам’яток

18 квітня відзначається День пам’яток історії та культури України. Дніпропетровщина серед лідерів країни за кількістю історичних пам’яток, що знаходяться на обліку. Загалом їх майже 13 тисяч.

Про культурну спадщину нашого регіону розповіла в пресцентрі Відкритого директорка обласного Центру з охорони історико-культурних цінностей Лідія Голубчик.

Дніпропетровщина займає провідне місце серед областей України за кількістю нерухомих пам’яток. Усього їх – 12 800. Серед них пам’ятки археології, історії, архітектури, містобудування, монументального мистецтва, що репрезентують історію нашого краю від найдавніших часів до сучасності.

«Наші степи переповнені пам’ятками археології, курганами або місцями проживання давніх людей. Вони взяті на облік. І з кожним роком їх число збільшується», — каже Лідія Голубчик.

Дніпропетровщина серед лідерів країни за кількістю історичних пам’яток - рис. 1

Також директорка зауважує, що поганий стан історико-культурного об’єкту не може стати причиною не взяти його на облік. Якщо говорити про архітектуру, то старовинні будівлі можуть відреставровути.

«Випадки, коли старовинні об’єкти хочуть знищити або навмисно  завдають їм шкоди не поодинокі, тому дані реєстру періодично оновлюють для правоохоронців», — зазначає Лідія Миколаївна.

Центр з охорони історико-культурних цінностей займається і популяризацією історії нашого регіону. Зокрема, було видано серію публікацій про пам’ятки Дніпропетровської області.

Дніпропетровщина серед лідерів країни за кількістю історичних пам’яток - рис. 2

«Збірки «Пам’ятки історії та культури Софіївського району» та «Пам’ятки історії та культури міста Покров» – сьоме та восьме видання із серії. У них продемонстровані унікальні археологічні знахідки та цікаві місця у ціх регіонах».

Дніпропетровщина серед лідерів країни за кількістю історичних пам’яток - рис. 3 Дніпропетровщина серед лідерів країни за кількістю історичних пам’яток - рис. 4 Дніпропетровщина серед лідерів країни за кількістю історичних пам’яток - рис. 5

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Корбан: дом Блаватской в Днепре должен принадлежать городу | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,