20 лютого на Євромайдані загинула найбільша кількість людей, — дніпровський історик Ігор Кочергін

20 лютого в Україні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Саме цього числа у 2014 році на Євромайдані в Києві загинула найбільша кількість борців за гідність країни – 48 людей.

Як Революція Гідності змінила світогляд українців, у пресцентрі Відкритого розповів дніпровський історик Ігор Кочергін.

Євромайдан назавжди змінив відношення українців до власної гідності та незалежності. Революція 2014 року стала наймасштабнішою боротьбою в новітній історії України. Небесна Сотня – це загиблі учасники протесту. Вони увійшли в історію як символ національної відваги та самовідданості.

Сім років тому сотні майданців неодноразово протестували під Верховної Радою, оточували урядовий квартал. 22 січня розпочалися серйозні сутички, які призвели до перших масових смертей. Зокрема, загинув наш земляк Сергій Нігоян. Рішенням Дніпровської міськради у 2015 році проспект Калініна було перейменовано на честь національного героя і тепер він зветься проспектом Нігояна.

«Ситуація на Майдані загострювалася з кожним днем. Дії учасників ставали радикальнішими. Врешті решт, це призводить до подій 18 лютого, коли починаються наймасовіші смерті через снайперський обстріл і використання автоматичної зброї. Тоді за 18, 19 та 20 число загинула сотня осіб. Найбільше 20-го – 48 майданівців. Багато з цієї сотні загинули не одразу. Вони були побиті і померли вже в лікарнях. Останній із Героїв Небесної Сотні пішов із життя в червні 2015-го, після року лікування та реабілітації від пострілів», — розповідає історик, професор Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», керівник Південно-східного відділення Українського інституту національної пам’яті Ігор Кочергін.

20 лютого на Євромайдані загинула найбільша кількість людей, - дніпровський історик Ігор Кочергін - рис. 1

23 лютого влада юридично визнала загиблих мітингувальників жертвами протестів. Під час прощання, їх у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею». Відтоді Майдан перестав бути назвою місцевості – він став символ Свободи.

Усього Україна пережила три Майдани. Перший відбувся ще на зламі 90-х років минулого століття, другий – Помаранчева революція 2004-го і третій, найжертовніший з усіх, — Революція Гідності. Усі вони й досі не завершені і тривають протягом багатьох років, але, як зазначають історики, в іншій формі. Українці і досі чекають на зміни та трансформацію політичної системи й влади. Проте ніхто б більше не забажав таких наслідків – смерті своїх самовідданих земляків.

https://www.youtube.com/watch?v=4FgYbUszufM&ab_channel=%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%92%D1%96%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B9

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре студенты решили спасти “екатерининку” на Исполкомовской: здание лишили статуса памятника культуры | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,

...