У Дніпрі презентували унікальний міжнаціональний календар та школу молодих екскурсоводів

Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» презентував свою унікальну розробку – міжнаціональний та міжрелігійний інтерактивний календар. А також школу молодих екскурсоводів для тих, хто цікавиться історією Дніпра.

Про це в пресцентрі Відкритого розповіли директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Ігор Щупак та його заступник Єгор Врадій.

Календар на 2021 рік від музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»  відображає українські національні та релігійні свята християн, мусульман та юдеїв України, а також розповідає про головні меморіальні дні, що вшановуються на державному рівні.

«Календар унікальний тим, що на відміну від традиційних зразків, пропонує кожному його власнику, за допомогою, здавалось б, звичної речі, краще дізнатися про представників інших національних та релігійних груп, а також про минуле своєї країни. Коли ми працювали над ним, то звернулися до календаря, який опублікований на сайті Верховної Ради. І ми були здивовані, знайшовши там помилки. А деяких важливих дат в історії українського народу там взагалі не зазначено. Ми були вражені і звичайно вирішили виправити цю ситуацію. Ми зконтактували з нашими християнськими і мусульманськими партнерами та істориками. Суспільними зусиллями і було укладено цей календар», — розповідає Ігор Щупак.

66 e1614082002487

Окрім презентації календаря, Ігор Щупак та Єгор Врадій розповіли про нову ініціативу музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» спільно з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» — створення школи молодого екскурсовода HistoryLabs у Дніпрі.

«У рамках школи будуть проходити інтерактивні заняття, присвячені психології екскурсійної діяльності та керування малими групами, історії Катеринослава-Дніпропетровська-Дніпра та інших міст регіону, мовні практикуми, спілкування з однодумцями, цікавими та неординарними людьми і винятково позитивні емоції. Реєстрація вже триває і приєднатися до нас може будь-яка замотивована людина віком від 18 до 45 років», — ділиться Єгор Врадій.

77 e1614082079897

Ініціатори зазначають, що долучитися до школи можуть не тільки історики та філологи. Головна умова — мотивація та бажання навчатися.

2021 History Labs flaer for print page 0001 2021 History Labs flaer for print page 0002

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Підготовчі неділі до Великого Посту: дніпровський священник розповів, як це робити правильно | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,