Дніпропетровщина серед лідерів по кількості випадків обмороження | Відкритий

Дніпропетровщина серед лідерів по кількості випадків обмороження

«Обмороження: ознаки, перша медична допомога, профілактика», — про це у прес-центрі Відкритий розповіла експерт МОЗ України зі спеціальності «дерматовенерологія», професор, доктор медичних наук Тетяна Святенко.

Як зазначила Тетяна Святенко з посиланням на дані Міністерства охорони здоров’я України, у Дніпропетровській области за останній тиждень зафіксовано 117 випадків обмороження. Це один з найвищих показників серед інших регіонів країни.


«Обмороження – це ушкодження, викликане місцевим переохолодженням тканин. Цьому сприяють холодне повітря та вітер. До того ж, обромозити шкіру можна і при температури вище 0 °С. Взагалі існує чотири ступені обороження: I ступінь – почервоніння, набряк тканин, ІІ ступінь – утворення пухирів, ІІІ ступінь – омертвіння шкіри та утворення струпа, ІV ступінь – омертвіння частини тіла», — розповідає лікарка.
По словам професорки, найбільш небезпечний мороз для ослаблених, утомлених або голодних людей. Сильно піддаються впливу холода особи у стані алкогольного сп’яніння. Щодо частин тіла, то найчастіше страждають пальці рук та ніг, а також – щоки, ніс та вуха.
Як розповіла Тетяна Святенко, при пошкодженні тканин у результаті обмороження, необхідно негайно зігрітися у теплому приміщенні та відновити кровообіг у постраждалій частині тіла. Обморожену кінцівку краще помістити у ванну з водою 20°С. Температуру слід поступово збільшувати до 36-40°С. Обморожені ділянки не можна розтирати снігом, так як при цьому посилюється охолодження. Після надання першої медичної допомоги необхідно звернутися до лікаря.
«Щоб уникнути обмороження, щогодини заходьте до теплого приміщення. Не торкайтесь до металу, адже на місці контакту можна обморозити шкіру. Краще відмовтесь від вживання алкоголю, адже він дає оманливе відчуття тепла. Не носіть тісне взуття та не забувайте про шарф, шапку та рукавички. Одяг повинен бути щільним, легким та не обмежувати рух», — говорить Тетяна Святенко.

По словам  Тетяни Святенко, вона виступила авором ідеї  розважально-повчальної книжечки «Рукавичка для носа». В ній йдеться, як поводитися на вулиці у холодну пору року дітям.

Раніше ми розповідали, що ОПОРА зафіксувала на Дніпропетровщині найвищу передвиборчу активність можливих кандидатів у президенти.

Теги:

Оцените этот материал: