DNK або DNO: чи зміниться назва аеропорту Дніпропетровськ

Коли закінчать будівництво аеропорту «Дніпропетровськ» та чи зміниться його назва. Про це в інтерв`ю Відкритому розповів Народний депутат України Сергій Демченко.

У Дніпрі розпочалися роботи з будівництва нового аеропорту на базі вже існуючого. Злітно-посадкову смугу будуть проектувати і будувати за держкошти. На це вже виділили 1,2 млрд. грн. Приватна компанія, яка має досвід у будівництві Харківського аеропорту, вже почала будувати новий пасажирський термінал.

«Підготовчі роботи з реконструкції старого аеропорту у Дніпрі стартували 16 вересня. Пропускна спроможність існуючого аеропорту дуже маленька — до 100 000 людей на рік. Новий аеропорт зможе обслуговувати від 1 до 3мільйонів людей на рік», — говорить Сергій Демченко.

Закінчити будівництво аеропорту планують мінімум через два роки.

«Я вважаю, що це досить реальна перспектива. Раніше ніж через 2 роки аеропорт не зможе бути добудований. Однак треба розуміти, що є зацікавлені особи, які в цьому році намагались зірвати тендери по проектуванню, тому було невелике відтермінування в часі», — пояснює Сергій Демченко.

На сьогодні проєкт називається аеропорт «Дніпропетровськ», відповідно до цього у візуалізації проєкту використана літерація «DNK», яка може змінитись на «DNO». Коли вже побудований аеропорт будуть вводити в експлуатацію, відбудеться остаточне вирішення, якою залишиться назва: «Дніпро» або «Дніпропетровськ».

Аеропорт знаходиться на території Новоолександрівскої ОТГ. Земля під будівлею — в приватній власності, злітно-посадкова смуга – у державній.

«Я наполягаю на тому, щоб аеропорт залишився на території Новоолександрівської ОТГ та отримував податки у свій бюджет. На мою думку, це буде гарний зразок того, що ми будуємо не лише в великих містах і від цього отримують не лише ці міста, а й невеликі громади, такі як Новоолександрівська ОТГ. Це ознака децентралізації, яка відбувається зараз в нашій країні», — коментує Сергій Демченко.

Також говорили про місцеві вибори на Дніпропетровщині та регіональний інвестіційний форум за участю громад Дніпропетровської області та інвесторів України, який відбувся 23 вересня.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Культурний скандал: у Дніпрі шукають нового директора філармонії

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,