Експерти винуватять ґрунти та комунікації у просіданні гуртожитку «Дніпровської політехніки»

Перенасичення землі водою та старі комунікації – експерти припускають, що саме в цьому причина руйнації гуртожитку №2 «Дніпровської політехніки» та утворення провалля поблизу будівлі. Про це у пресцентрі Відкритого розказала гідрогеолог с 34-річним стажем, провідна інженерка з технічного нагляду КП «Гідроспоруди» Валерія Січкар.

Фахівчиня акцентувала на особливостях забудови. Зокрема, в основі гуртожитку, зведеному у 50-х роках минулого століття, – будівельне сміття: бита цегла, уламки бетону. Такий матеріал добре пропускає вологу і спричиняє замочування ґрунтів.

«Хоча за результатами буріння попередньо відомо, що навколо гуртожитка ґрунт сухий. Однак ми побачили, що кореневі ґрунти все ж таки мокрі. Це значить, що існує замочування. Тому ми шукаємо витоки як ґрунтові, так і технічні. І чекаємо на остаточні висновки експертів», – сказала Валерія Січкар.

Вона роз’яснила, що вода стікає туди, де найбільш пухкі та проникні породи. І якщо на них стоїть будівля, то, закономірно, – вона просідає, а в землі утворюється порожнеча.

Крім того, фахівчиня додала, що місто Дніпро стоїть на трьох пагорбах. Правий берег пронизаний балками та ярами. Тому та їхніх схилах спостерігаються зсуви й обвали.

«Це значить, що всі води – дощові та ґрунтові – сходять у річку Дніпро. Підтоплюється, відповідно, і лівий берег, оскільки він більш пологий», – розказала вона.

Нагадаємо, на початку жовтня у гуртожитку №2 «Дніпровської політехніки» тріснула стіна. Студентів вишу переселили до інших гуртожитків. Ситуацію вивчає спеціальна комісія, до якої входять різні служби.

Теги:

...