Експерти з Дніпра проаналізували ситуацію з видачею паспортів на Донбасі

Видача паспортів Росії на Донбасі: аналіз ситуації. Про це в прес-центрі Відкритий говорили Дмитро Рева — директор ГО «Правозахисна група «СІЧ» та Віктор Філатов — переселенець, аналітик ГО «Правозахисна група «СІЧ».

Одразу після закінчення другого туру президентських виборів президент Росії зробив заяву про можливість для мешканців окупованого Донбасу по спрощеній програмі отримати російське громадянство.

«Українська влада знаходилася в той момент в підвішеному стані, і саме в цей момент таке рішення з боку Росії є влучним. Метою було відправити сигнал новообраному президенту, який раніше різко зазначив, що курс країни по поверненню окупованих територій не буде мінятися. Таким чином дати сигнал, що якщо Зеленський хоче домовлятися, то переговори будуть на умовах Росії, такий демонстративний метод тиску», — прокоментував Дмитро Рева.

Мова йде про відкриття двох пунктів прийому документів на території Ростовської області в місті Новошахтинськ для громадян ЛНР та в селищі Покровськ — для ДНР. Пропускна здатність цих пунктів — від 200 до 400 комплектів документів на добу, які будуть прийматися для забезпечення паспортами мешканців окупованих територій.

IMG 9990

«Перш за все підкупає те, що є можливість отримувати виплати, які передбачені законодавством РФ, ці виплати на сьогодні більше, ніж у самопроголошеній влади. Найбільш зацікавлена категорія на отримання паспортів — це пенсіонери, багатодітні родини та особи з інвалідністю. І ще одним чинником можна назвати роботу, рівень заробітної плати дуже низький, і тому вони сподіваються таким чином забезпечити собі законне перебування на території Росії за рахунок отримання такого паспорту», — пояснює Віктор Філатов.

Українське законодавство не передбачає подвійного громадянства, і тому міністерство по питанням тимчасово окупованих територій заявили, що громадяни, які прийняли російське громадянство, можуть позбутися соціальних гарантій, які передбачені українським законодавством. Позбавлення українського громадянства тих, хто отримав паспорт країни агресора — питання часу.

«За подвійне громадянство фактично передбачене адміністративне покарання і вилучення одного з паспортів», — додав Дмитро Рева.

Напомним, ранее мы писали, что в Каменском спецслужбы задержали наркоторговцев с боеприпасами.

Теги: