Експерти з Дніпра розповіли, який правовий статус отримали іноземці-захисники

«Україна надала правовий статус іноземцям-захисникам: що зміниться?», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли юристка ГО «Правозахисна група «СІЧ» Юлія Полєхіна, аналітик ГО «Правозахисна група «СІЧ» Віктор Філатов та боєць ООС, Народний герой України Друг Ганс.

Експерти з Дніпра розповіли, який правовий статус отримали іноземці-захисники - рис. 1
«У Верховній Раді прийняли Закон, що спрощує отримання українського громадянства інземцями, які захищали Україну від російських окупантів. Наразі цей Закон очікує підпису Президента. Після цього його будуть доопрацьовувати. Бо через те, що законопроект розробляли кілька років, у ньому є застаріла термінологія. Така, як, наприклад, АТО, яке вже завершене», — говорить Віктор Філатов.

За словами Юлії Полєхіної, один з найголовніших пунктів Закону — це відміна вимоги довідки про припинення попереднього громадянства. Це знімає з іноземців потребу їхати за нею у свою країну, де їх можуть покарати за участь в українсько-російській війні. Цей Закон діятиме не тільки для військових ЗСУ, а й для добровольців та волонтерів. Щоправда, як доказати своє волонтерство — питання відкрите. Також їх тепер не видворятимуть з України та не штрафуватимуть за перебільшення терміну перебування в країні.
Як зазначив боєць з позивним Друг Ганс, він громадянин Білорусі. Вже довгий час захищає кордони України. Тож прийняття нового Закону — дійсно необхідність для таких воєннослужбовців, як він.

Раніше ми розповідали, що молодь Дніпропетровщини працює над впровадженням неформальної освіти.

Теги:

...