Електроенергія подорожчає на 55%: як зекономити дніпрянам

Уже в цьому місяці електроенергія подорожчає на 55%. Як зекономити дніпрянам та які існують програми енергоефективності, розповів у пресцентрі Відкритого спеціаліст департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Владислав Макарець.

Електроенергія подорожчає на 55%: як зекономити дніпрянам - рис. 1

Владислав Макарець

У серпні в Україні подорожчає електроенергія. Ціни підвищаться на 54,6% (до 240,23 грн/МВт-година). Про це вже повідомили у пресслужбі Національної комісії регулювання енергетики та комунальних послуг.

«Найчастіше дніпряни, щоб зекономити звертаються до традиційних методів енергоефективності на зразок утеплення стін квартири. Проте саме цей спосіб є одним з найгірших. За рахунок різкого перепаду температур утворюється «ефект роси». Через це на стінах з’являється грибок, який згодом спричиняє утворення тріщин», – каже Владислав Макарець.

На думку спеціаліста, щоб заощадити та не завдати шкоди будинку, варто притримуватися комплексного підходу.

«Починати треба з власної квартири. Варто встановити енергозберігаючі лампи та лічильник день-ніч. Проте треба розуміти, чи дійсно ви зможете перейти на «двохзонне» споживання електроенергії (наприклад, користуватися вночі бойлером, посудомийною та пральною машинами). Потім можна долучитися до змін на рівні будинку: встановити у під’їзді систему освітлення з датчиками руху та фотореле, замінити старі ліфти на нові (підйомники часів СРСР споживають значно більше електроенергії). Є сенс підключити освітлення в під’їзді до сонячних батарей. Це дозволить заощадити кожній квартирі 500-800 гривень на місяць.»

Не за горами і опалювальний період. Щоб зекономити восени та взимку, вже зараз є сенс промити систему опалення. Також можна скористатися програмою співфінансування від міськради для ОСББ. Заявку відправляйте через веб-сайт “Простір самоврядування” (osbb.dniprorada.gov.ua) до 30 вересня 2020 года або принесіть оригінали документів за адресою вулиця Мечникова, 7 (якщо документи без цифрового підпису).

Також можна скористатися програмою “Енергоефективна оселя”. Вона діє не перший рік і дозволяє компенсувати 30% від тіла «теплого» кредиту. Це доповнення з місцевого бюджету до державної програми. Взяти участь в ній можуть тільки ОСББ. Наприклад, якщо ви вирішили купити газовий котел, встановити енергозберігаючі склопакети або утеплити будинок, то можете звернутися в банк для отримання цільової позики. Коли ви виконаєте всі умови, вам повернуть частину витрачених грошей.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Как днепровские ОСМД сортируют мусор и получают за это деньги | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,