Громадська активістка Дніпра розповіла, чому не працює мораторій на спилювання зелених насаджень
Під час прес-конференції на Відкритому керівниця громадського формування «Екологічний патруль» в Дніпропетровській області Тетяна Лампіка розповіла, чи допоможе мораторій зберегти зелені насадження у місті.
«Все почалося з того, що міськрада заявила про реконструкцію вулиці Короленка, а також декількох вулиць поряд. Після ми намагалися протистояти корчуванню дерев, але безрезультатно. Наскільки відомо, реконструкція ініційована для того, щоб забезпечити технічними потужностями нове будівництво, яке знаходиться на вулиці Космонавтів. Тож для цього у будь-якому разі потрібно змінити комунікації», — говорить Тетяна Лампіка.
За словами керівниці громадського формування, перша петиція щодо припинення спилювання зелених насаджень була проігнорована.
«Ми навіть подали до суду, але суддя не знайшов підстав для того, щоб заборонити діяльність. Друга петиція була саме за збереження дерев та накладення мораторію. Під тиском виборчих процесів цю петицію розглянули та винесли на сесію. Депутати проголосували за мораторій, але він не має юридичної сили. Є певна ієрархія законодавства – існує постанова Кабінета Міністрів №1045 Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах. За цим документом юридична особа має право видалити зелені насадження, якщо вона зробила акт обстеження, підписала його у Державній екологічній інспекції та сплатила відновлену вартість. Цей порядок є першочерговим, на нього не розповсюджується мораторій. Даний документ розповсюджується лише на накази міської влади внутрішнього характеру, коли зелені насадження є на балансі міста», — додала Тетяна Лампіка.
Раніше ми розповідали, чому в Україні зволікають з розглядом судових справ.
Теги: