Громадські активісти Дніпра звернулися до Президента України з приводу перейменування області на Січеславську

«Громадські організації області звернулись до Президента та депутатів Верховної Ради з проханням підтримати законопроект № 9310-1», — про це в прес-центрі Відкритий розповіли голова ГО «Спільнота активної молоді» Владислав Мельничук, представник ГО «С14 Дніпро» Андрій Куліш, віце-президент ГО «Волонтерський центр військових та цивільних «Вільна Доля» Любов Ферліковська.

«В листопаді 2018 року відбулося голосування у парламенті щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. На жаль, воно провалилося, бо представники провладної партії не підтримали законопроект. Після було зареєстровано ще два законопроекти: президентський — про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську та альтернативний — про перейменування області на Січеславську №9310-1. Ініціаторами стали понад сто народних обранців, зокрема, представники Народного фронту, Батьківщини, Радикальної партії, БПП, Самопомочі та групи Воля народу», — розповідає Владислав Мельничук.

Громадські активісти Дніпра звернулися до Президента України з приводу перейменування області на Січеславську - рис. 1

По словам Владислава Мельничука, в той час на Дніпропетровщині сформувалася ціла коаліція громадських організацій, яка ініціювала перейменування області на Січеславську. Активісти протягом року вели велику просвітницьку кампанію.
«Ми маємо за мету акцентувати увагу на нашій козацькій історії. Тому закликаємо звернути увагу на наш проект. Понад 60 громадських організацій регіону звернулося до Президента України Петра Порошенко, голови Верховної Ради Андрія Парубія та голів депутатських фракцій з проханням підтримати перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Адже це назва не тільки змотивована історичним фактажем, вона свідчить про те, що наш регіон є форпостом», — продовжив Владислав Мельничук.

«По-перше, ми бажаємо обрати гарне ім’я для нашого регіону, яке має український зміст. Особливо це актуально зараз, коли продовжується війна, зокрема, інформаційна. Тож наповнення культури українським змістом дуже важливо. На Дніпропетровщині дуже багато активних людей, серед яких волонтери та ветерани україно-російської війни. Вони теж підтримують нову назву», — говорить Андрій Куліш.

Наш регіон зазнавав збитків на Сході України, що, на думку Любові Ферліковської, свідчить про нескінчений патріотичний дух козацтва. Тож було б логічним перейменувати область на Січеславську.
По словам Владислава Мельничука, є надія, що наприкінці січня 2019 року з’явиться відповідь на звернення.

Раніше ми розповідали про те, як діє новий закон про домашнє насильство.

Теги: