Грошова виплата замість «пакунка малюка»: 674 родини Дніпра мають право на нову соціальну ініціативу Кабміну

50 родин Дніпра вже звернулися до управління соціального захисту населення ДМР для отримання грошової виплати у зв’язку з припиненням видачі одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». У пресцентрі Відкритого Олена Кожемякіна розповіла про переваги та недоліки нової соціальної ініціативи Кабміну.

500 тисяч українських родин з 2018 року отримали одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» або «бебі бокс», вартість якого оцінювалася в 3800 гривень. У ньому можна було знайти пелюшки, одяг для новонароджених, підгузки та засоби інтимної гігієни для матусь. З 1 вересня цього року допомогу вирішили монетизувати. Тепер породіллі отримуватимуть 5000 гривень на карту «Приватбанку».

«Після того, як кошти перейдуть на рахунок батьків, вони зможуть ними розпоряджатись на власний розсуд. Наприклад, деяким дітям не підходять підгузки, які видавали у «бебі боксі» або одяг був не за розміром. Тепер їх будуть купувати самостійно. Однак, щоб уникнути покупок не за призначенням допомоги, міністерство уклало договори з мережами роздрібної торгівлі, які спеціалізуються на дитячих товарах. Це допоможе відслідкувати, куди саме витрачаються гроші», — зазначає начальниця Центрального управління соціального захисту населення ДМР Олена Кожемякіна.

IMG 2417

У Дніпрі право на отримання грошей мають 674 родини. Батьки або інші уповноважені можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини. Детальніше про подання заяви та перелік пакету документів читайте на сайті Міністерства соціальної політики України.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Душат и бьют: под Днепром родители издеваются над ребенком с инвалидностью | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,