«Хто б не взявся за ремонт мосту, має забезпечити наявність деформаційних швів. Іншого способу не існує» – експерт
Кожен, хто проїздить Новим мостом, добре відчуває на собі деформаційні шви. Яку функцію виконують ці конструктивні елементи та чи може обійтися без них центральна переправа Дніпра, у пресцентрі Відкритого розказав доцент кафедри «Мости та тунелі» Національного університету залізничного транспорту, головний інженер «Інституту Дніпродіпротранс» Віталій Марочка.
Експерт роз’яснив, що наявність деформаційних швів передбачена 34-метровими балками, які в основі конструкції.
«Вони необхідні для того, щоб міст міг змінювати свою довжину в різні періоди експлуатації. Зокрема, на кожен метр міст деформується на 1 міліметр. Такі стики маємо на кожній опорі. І хто б не взявся за ремонт мосту, має забезпечити наявність швів. Іншого способу не існує», – акцентував Віталій Марочка.
Фахівець уточнив, що існує кілька типів деформаційних швів. Зокрема, перекривні, закритого типу, функціонували до ремонту мосту. Це звичайні металеві листи, на яких був облаштований асфальт.
За словами Віталія Марочки, одна з переваг таких швів – непомітність для користувачів. Проте через деформацію асфальту в щілини дренувала вода. Наслідок – руйнування покриття та приопорної арматури.
«Деформаційні шви, які змонтовані на переправі зараз, – модульного типу. Це металеві профілі з гумовими прокладками, що забезпечують герметичність. Аналогічні стики – на Кайдацькому мосту. Довговічність гумового елементу – до 20 років, а металевого – до 60-ти», – зауважив Марочка.
За конструктивним рішенням, на кожній опорі – по два деформаційні шви. Загалом їх – до сотні.
«Їх стільки за проєктом, – акцентував головний інженер. – У Європі є мости з аналогічними швами. Інше питання – скільки їх потрібно на об’єкті».
Нагадаємо, ще в липні поточного року президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Дніпра побився об заклад з мером міста. Борис Філатов пообіцяв, що завершить ремонт Центрального мосту до Дня міста – 14 вересня. В іншому випадку міський голова піде з посади.
Новий міст відкрили за тиждень до Дня міста. А 14-го вересня Володимир Зеленський, як і обіцяв, приїхав до Дніпра. Проте хто виграв парі, не визначили. Глава держави зазначив, спочатку свої висновки щодо якості робіт має надати спеціальна комісія.
Під час нещодавнього пресмарафону президент сказав, що комісія вже провела обстеження переправи і незабаром оприлюднить свої висновки.
В Україні це найдовший міст над водою – майже 1,5 км. Ремонт мосту розпочався у 2017-му. Вартість – пів мільярда гривень.
Центральний міст через Дніпро збудовано у 1966 року. Це був його перший капремонт.
Теги: