Коли у Дніпрі можлива епідемія грипу: прогноз головного інфекціоніста

«У Дніпрі можлива епідемія грипу: лікування та профілактика», — про це у Відкритий розповів інфекціоніст м. Дніпра, завідувач 1-м відділенням міської інфекційної лікарні №21 Володимир Чумак.

«Сьогодні на Дніпропетровщині та у Дніпрі немає епідемії грипу. За статистичними даними, поріг захворюваності не перевищує основних показників і складає усього 180 тисяч хворих за січень», — розповідає Володимир Чумак.

За словами експерта, у цей зимовий період епідемії не повинно бути. Адже мутація вірусу проходить один раз на 10 років. Зі штамами тих вірусів, що циркулюють в сезоні 2018-19 років, населення стикалося і раніше. Тому в більшості є імунітет. Але епідемія можлива вже наступного осінньо-зимового періоду. Тому вже сьогодні потрібно подбати про щеплення.

Коли у Дніпрі можлива епідемія грипу: прогноз головного інфекціоніста - рис. 1

Тим у кого раптово з’явилася температура, Володимир радить негайно звернутися до сімейного лікаря.
«Інкубаційний період грипу від 1 до 7 днів. Характерні ознаки — підвищення температури до 39-40 градусів, сильні головні або м’язові болі, розбитість, також може додатися нудота. За 5-7 днів хвороба зникає. Якийсь час може лишатися слабкість. Взагалі вірус грипу не зацікавлений у смерті людини, тому що йому потрібно десь жити та розмножуватися. Але потрібно пам’ятати, що найбільшу небезпеку складають ускладнення після цієї хвороби», — зауважив експерт.

Раніше ми розповідали, що в історичному музеї Дніпра проведуть театралізовану екскурсію, присвячену половчанкам.

Теги: