Кримські татари Дніпра розповіли, коли у них з’явиться мечеть

«18 травня — День боротьби за права кримськотатарського народу. Як живеться кримським татарам у Дніпрі?», — про це у Відкритий розповіли голова Кримськотатарського земляцтва у Дніпрі Кемал Мустафаєв та імам Мусульманської релігійної громади «Промінь ісламу» Усєін Кучук.

Кримські татари Дніпра розповіли, коли у них з’явиться мечеть - рис. 1

«Кримськотатарське земляцтво у Дніпрі організовано після анексії Криму. Зараз воно нараховує близько 150 осіб. Група ж активістів налічує всього 30 учасників», — розповідає Кемал Мустафаєв.
За словами експерта, не всі кримські татари, що приїхали до Дніпропетровщини, звертаються до організації за допомогою. Адже розраховують лише на свої сили.

«Наша робота перш за все консультативна. Ми допомагаємо інтегруватися у нове суспільство. Також земляцтво приймає активну участь у житті міста і долучається до різноманітних акцій. На жаль, у нас недостатньо людей для того, щоб ми відкрили власний заклад освіти. Але при земляцтві працюють курси турецької, кримськотатарської та української мов. Також є спеціальні культурно-просвітницькі заняття для дітей», — говорить Кемал Мустафаєв.

Щодо громади «Промінь ісламу», то, за словами Усєіна Кучука, вона нараховує 30 чоловік і взаємодіє з азербайджанською, грузинською та армянською діаспорами Дніпра.

«До сьогодні наша громада не має мечеті, тому ми приймаємо участь у тих проектах, які організують інші діаспори: допомагаємо у проведенні різноманітних свят національних меншин. Але ситуація зрушила з місця — ми домовилися з міською владою про повернення старої татарської мечеті. Зараз ідуть реставраційні роботи, і вже через півтора роки отримаємо приміщення, де зможемо проводити власні заходи», — зазначив Усєін Кучук.

Раніше ми розповідали, що в Дніпропетровській області триває молодіжний соціальний проект.

Теги: