Культура в Дніпрі: хто задає теми

Дніпро — складне та мультикультурне місто. Тому тут можна побачити концерти, вистави, перформанси різних митців, достатньо епатажних та класичних. Хто задає мистецькі теми великого міста? Що сьогодні хоче дніпровська публіка? Говорили у пресцентрі «Відкритий» з громадською діячкою Катериною Леоновою та Валерією Скаленко. 

Для того, щоб розважитися або відвідати культурний захід в Дніпрі, достатньо відкрити інтернет. Перед вами з’явиться безліч пропозицій будь — який смак.

«Глядача потрібно виховувати. Але мистецтво не має бути нав’язливим. Воно повинно доносити меседжі, які будуть зрозумілі людям та близькі до їхнього життя», — говорить Катерина Леонова.

Культура в Дніпрі: хто задає теми - рис. 1

В Дніпрі є попит на концерти як попсових артистів, так і класичної музики. Містяни залюбки відвідують виставки картин знаних митців, проте з задоволенням ідуть на фотовиставки молодих авторів.

З’являються і нові течії культурної просвіти. Три роки тому стіни Дніпра заговорили цитатами поетів та письменників Придніпров’я. «Слово на стіні», так назвали свій соціокультурний проект активісти Анастасія Теплякова та Валерія Скаленко.

 

«Людям потрібно показувати, будь — який доступний спосіб, що у нас багатюща культура та література. І ми це робимо, коли на стінах міста або зупинках малюємо портрети і цитати з творів наших письменників. Це не тільки просвітництво, це привчає людей цінувати свою культуру» — зазначає Валерія Скаленко координаторка проєкту «Слово на стіні».

 

Попри те, що в місті створено багато організацій з просування мистецьких заходів, активні та креативні громадяни теж не пасуть задніх. Власними силами та за підтримки міської влади, меценатів, влаштовують фестивалі, виставки, літературні читання, та малювання на стінах. Це надає привабливості Дніпру, розширює можливості та вибір, як провести вільний час. Тим більше, що кожен може стати творцем того чи іншого мистецького проєкту.

 

 

 

Теги: