Рідзво: традиції святкування у католиків

Різдво християни відзначають по всьому світу. Проте одні це роблять 25-го грудня, а інші 7 —  го січня.  Про  традиції католицького Різдва розповів брат Марек з римо-католицької парафії святого Йосифа у студії пресцентру каналу «Відкритий». 

Різдво, яке 25 грудня відзначають католики — одне з найважливіших християнських свят,  а через два тижні після цього – і християни східного обряду також святкуватимуть народження Христа. Це свято має давню історію зі своїми традиціями відвідують рідних та друзів.

«Різдво  є особливим і найважливішим  святом. Напередодні Різдва ми  дотримуємося Адвенту – часу в очікуванні свята, коли люди особливо приділяють увагу духовному життю, дехто, за бажанням, дотримується посту,» — розповідає брат Марек. 

marek

Ввечері 24 грудня, коли на небі з’являється перша зірка, вся родина має  зібратися  на Святу Вечерю з пісних страв: риби, оплаток (пісний хліб), фруктів, горіхів тощо. На початку глава сім’ї читає уривок з Євангелія про народження Ісуса, потім разом  співають першу коляду, далі усі переломлюють різдвяний хліб.

«Після вечері родина збирається до храму – на Месу Надвечір’я Різдва, яка символізує єдність Отця і Сина,»  — говорить священнослужитель. 

Православні та греко-католики відзначають Різдво 7 січня. Для християн східного обряду свято Різдва Христового є важливим релігійним святом року.

Теги: