Купівля-продаж в Інтернеті та шахрайство: дніпровський аналітик про схеми аферистів у мережі
Популярність шопінгу в Інтернет-магазинах останнім часом стрімко зросла. Введений 8 січня локдаун теж зіграв у цьому значну роль. Росте кількість покупців – збільшується і число шахраїв.
Як захистити свої гроші і розпізнати аферистів у мережі розповів у пресцентрі Відкритого дніпровський аналітик Олександр Карнаухов.
Одна з найпоширеніших схем шахраїв у Інтернет-магазинах – брати передплату за товар. Зазвичай пропонують заплатити часткову або повну суму і, після переказу коштів, зникають. Повернути свої гроші в такому випадку майже неможливо. Тож єдиний метод захисту – «профілактика».
Для того, щоб не стати жертвою шахрайства в Інтернеті рекомендовано:
- З продавцями, у яких ви не певні, працювати виключно через накладений платіж. На пошті за це доведеться заплатити певний відсоток, але він, найчастіше, не перевищує 100 грн. Тож краще переплатити і точно бути певним, що товар прийшов гарної якості, потрібного розміру та взагалі співпадає з вашим запитом.
- Ознайомтесь з відгуками інших покупців з приводу того чи іншого Інтернет-магазину. Введіть у пошук номер карти або реквізити. Можливо, хтось уже залишав скарги на цей сайт чи сторінку.
- Завжди проговорюйте, що при отриманні у вас буде можливість переглянути товар і тільки потім забрати його.
- «Супер-мега акції» — це обман. Якщо ви бачите, що на певний товар, який всюди коштує приблизно однаково, діє величезна знижка, то будьте обачливі. Наприклад, годинник, який продається в магазині за 10 тисяч грн, вам пропонують купити всього за тисячу. Скоріш за все, це підробка або товар взагалі до вас не дійде.
- Не робіть передплат у розмірі 50-200 грн. У таких випадках шахраї говорять, що хочуть бути впевненими в покупцеві. Дійсно, іноді так працюють і надійні інтернет-магазини. Однак, краще не ризикувати. Якщо ви втратите 50 грн, буде неприємно, але не смертельно. А тепер уявіть, що шахрай працює з мільйонами людей кожного дня.
«І завжди пам’ятайте: кожна зароблена гривня – це ваші гроші. Будьте обачними і не натрапляйте на Інтернет-шахраїв. Іноді банки інформують, що одержувач, на якого ви намагаєтеся зробити платіж, ненадійний. Можливо, на нього надходили скарги від інших людей, тож бажано утримуватися від роботи з ним. Не слід ігнорувати такі сигнали від банку», — каже Олександр Карнаухов.
Варто розуміти, що жертвами аферистів можуть стати не лише покупці, а й продавці. В цьому випадку шахраї працюють, найчастіше, парами. Спочатку телефонує нібито зацікавлений клієнт і каже, що хоче купити товар: просить номер карти і говорить чекати нарахування грошей. Через деякий час телефонує подільник і представляється співробітником банку. Він запевняє жертву, що клієнт не може перерахувати гроші через певні проблеми з картою, тож йому потрібні всі дані для усунення виявлених негараздів.
«Продавець, у цьому випадку, відчуває впевненість у банківському співробітнику, тож без сумнівів диктує дані картки. Пам’ятайте, щоб вам перерахували гроші достатньо знати тільки номер вашої картки. Жодної додаткової інформації нікому не потрібно. Якщо ви все ж таки сумніваєтесь, зверніться в call-центр вашого банку. Телефон вказано на зворотній стороні картки», — додає Олександр.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Украине изменилась форма дипломов о высшем образовании | Відкритий
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: интернет, мошенники, новости Днепра