Лікар з Дніпра розповіла, кому заборонено занурюватися на Водохреща | Відкритий

Лікар з Дніпра розповіла, кому заборонено занурюватися на Водохреща

«Як підготувати організм до купання в ополонці на Водохреща», — про це у прес-центрі Відкритий розповіла лікар-терапевт відділу профілактики міської лікарні №9 м. Дніпро Сніжана Ляшук.

«Занурення у крижану воду – це стрес для організму, до якого потрібно готуватися треба заздалегідь: протягом року, або, як мінімум, з осені. Для цього гарно підійте контрастний душ, обливання або обтирання холодною водою. Перед тим, як зважитися пірнути в ополонку, слід обов’язково порадитися зі своїм сімейним лікарем», — розповідає Сніжана Ляшук.


По словам лікарки, не рекомендується занурюватися у холодну воду людям з запальними захворюваннями, патологією серцево-судинної системи, цукровим діабетом, інфекційними хворобами.
«Перед купанням категорично заборонено вживати алкоголь. Адже він притупляє відчуття і може спровокувати переохолодження та застуду», — продовжує Сніжана Ляшук.
За порадою терапевта, перед занурюватися у холодну воду важливо добре поїсти. Краще розігріти тіло, зробивши розминку. Потрібно заздалегідь підготувати рушник та сухий теплий одяг. У самій купелі можна перебувати декілька секунд. А після занурення потрібно активно порухатися та випити гарячого чаю.
По словам лікаря, не можна купати у холодній воді дітей до 3 років і без спеціальної підготовки. І, якщо дитина не хоче занурюватися, краще її не змушувати.

Раніше ми розповідали про те, де у Дніпрі можна зануритися на Водохреща.

Теги:

Оцените этот материал: