Лікарка з Дніпра розповіла, як уникнути пневмонії після грипу | Відкритий

Лікарка з Дніпра розповіла, як уникнути пневмонії після грипу

Профілактика та лікування бронхолегеневих захворювань, — про це у прес-центрі Відкритий розповіла лікар-пульмонолог вищої категорії міської клінічної лікарні №9 у місті Дніпро Наталія Масич.

«Профілактика бронхолегеневих захворювань полягає в здоровому способі життя. Необхідно виключили провокуючі фактори, такі як куріння, відсутність фізичного навантаження, постійний стрес, синдром хронічної втомлюваності. При цьому, ризик ускладнень у вигляді бронхіту та пневмонії суттєво знизиться», — говорить Наталія Масич.


По ловам лікарки, якщо ви все ж захворіли, рекомендується лишитися вдома, багато пити і в перші 24 години приймати противірусні препарати. Але якщо за цей час стан не стабілізується та додадуться кашель, підвищення температури до 38,5 градусів, ломота у суглобах, а також погіршення загального стану, то потрібно звернутися до сімейного лікаря.

«При появі кашлю потрібно насторожитися. Мова йде про ураження дихальних шляхів. Якщо кашель з’являється через 48 -72 години – то маємо справу з вірусною інфекцією. Мова йде про запалення легеневої тканини. Запам’ятайте, основна ознака пневмонії – яскраво виражена інтоксикація. Це грубий кашель та лихорадка», — розповідає лікарка.
Як говорить Наталія Масич, прогнозувати можливість виникнення ускладнення у вигляді пневмонії після грипу – не можна. Це залежить від рівня імунітету. Тож у період епідемії рекомендується захищатися себе противірусними препаратами.

Раніше ми розповідали про те, які продукти можуть подорожчати у Дніпрі.

Теги:

Оцените этот материал: