На Дніпропетровщині триває масштабна археологічна експедиція у рамках регіонального фестивалю | Відкритий

На Дніпропетровщині триває масштабна археологічна експедиція у рамках регіонального фестивалю

«На Дніпропетровщині проходить фестиваль «Діти вивчають країну», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли депутат Дніпропетровської обласної ради Віктор Боняк та завідувач відділом археології Дніпропетровського історичного музею ім. Д. Яворницького, кандидат історичних наук Олександр Старік.

«У рамках фестивалю проводиться обласний конкурс малюнків «Україна очима дітей», всеукраїнський конкурс дитячих відеороликів та проект по дослідженню українських археологічних пам’яток на теренах Дніпропетровщини. Планується паспортизація існуючих та виявлення нових. За результатами буде виданий альманах», — говорить Віктор Боняк.
За словами Олександра Старіка, Дніпропетровський історичний музей ім. Д. Яворницього співпрацює з керівництвом області доволі давно. Цього року продовжується дослідження села Китайгород Царичанського району.

«Археологічні роботи проводилися в селі Китайгород з 2005 по 2009 рік. Це дійсно унікальний район. Там можна знайти пам’ятки, починаючи з періоду неоліту і закінчуючи добою козацтва. Ми вирішили, що у цьому році повинно відбутися комплексне дослідження і отримали для цього спеціальний дозвіл. Експедиція вже триває, під час неї ми поєднуємо історичний аспект з етнографічним. Така робота музею сптиятиме розвитку туристичних маршрутів», — додав Олександр Старік.
Щодо конкурсу малюнків, то, за словами Віктора Боняка, вже відібрані найкращі роботи. Вони будуть виконані у техніці гарячої емалі. До того ж 22 серпня в музеї Українського живопису стартує виставка надісланих робіт, яка триватиме цілий тиждень. Ну а підведення підсумку конкурсу відеороликів заплановано на 15-16 вересня. Для учасників організують врочисте нагородження на території дитячого табору.

Раніше ми розповідали, як не потрапити до рук шахраїв при здійсненні операцій з нерухомістю.

Теги:

Оцените этот материал: