На Дніпропетровщині вшановуватимуть пам’ять загиблих героїв як у США

Рада ветеранів АТО/ООС при Дніпропетровській ОДА запропонувала впровадити перший в Україні церемоніал пам’яті загиблих героїв. Таку процедуру проводять в Америці та інших країнах вже багато років. Про це розповів у пресцентрі Відкритого голова Ради ветеранів АТО Сергій Звірко.

Батько загиблого американського героя вирішив запровадити особливу процедуру вшанування пам’яті свого сина та інших військових, які пішли з життя, захищаючи Батьківщину. Її суть полягає в тому, що побратими загиблого пробігають велику відстань вздовж усієї країни протягом 30-50 діб. Біжать вони з прапором, на якому написано ім’я героя, місце служби та загибелі. Після чого стяг церемоніальним чином передають родині як символ вічної шани, поваги та пам’яті. Таку ж процедуру запровадять на Дніпропетровщині. Наш регіон стане в цьому першопроходцем.

Побратими загиблих українських героїв долатимуть відстань від Дніпра через смт Черкаське та Гвардійське до Павлограда. Триватиме забіг приблизно два дні.

«Ми сподіваємось, що згодом цю акцію підтримають усі області України. І такий церемоніал, як і в Америці, проходитиме вдовж усієї країни. Представник нашої Ради ветеранів напряму спілкується з Джорджем – батьком загиблого хлопця, який і є автором процедури. Він вирішив нам допомогти і за свої гроші замовив макет прапору, з яким будуть бігти наші чоловіки», — розповідає Сергій Звірко.

На Дніпропетровщині вшановуватимуть пам'ять загиблих героїв як у США - рис. 1

До Дня захисника України Рада ветеранів АТО при Дніпропетровській ОДА підготувала багато урочистостей та заходів вшанування пам’яті. Серед них і кінофестиваль. На ньому планувався показ документальних фільмів про війну на Сході країни. Але через карантинні обмеження їх усі було перенесено. Рада ветеранів продовжує працювати для забезпечення адаптації воїнів до мирного життя, а також сприяє підвищенню іміджа української армії.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре скульптуру девочки возле музея АТО угостили шоколадкой (ФОТО) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,