Обережно «стрижепад»: фахівець із Дніпра розповів як діяти

Уже зараз дніпряни можуть побачити в деяких районах міста вісників весни – стрижів. Вони прилітають до нас наприкінці квітня-початку травня. Через різку зміну температури та відсутність корму вони впадають в анабіоз і падають на землю. Допомагати птахам потрібно дуже обережно.

Як врятувати знесилену пташку розповів у пресцентрі Відкритого орнітолог Михайло Листопадський.

«Стрижепад» — доволі характерне явище для весни. Поки що на Дніпропетровщині такі випадки не зафіксовані. Проте орнітологи застерігають, що варто бути напоготові. Стрижі замерзають і падають на землю. Допомогти знесиленій пташці – гарна ідея, проте потребує особливих знань.

«Це явище відбувається декількома хвилями. Перша після того, як птахи прилітають з південних країн, а погода не балує високими температурами. Стрижі, що звикли до плюсових позначок, впадають в анабіотичний стан. Допомагати таким птахам не треба. Ще одна хвиля стрижепаду буває на початку червня. Коли пташенята намагаються вилетіти із гнізда. Вони потребують порятунку, проте багато хто, з добрих намірів, тільки завдає їм більшої шкоди», — розповідає Михайло Листопадський.

Обережно "стрижепад": фахівець із Дніпра розповів як діяти - рис. 1

Їдять стрижі тільки комах, тому годувати їх м’ясом або хлібом не можна. Фахівці радять придбати в зоомагазині личинки бананового коника чи туркистанського таргана.

«Ні сухарики, ні печиво, ні молочко чи творіг не підійдуть. Необхідну комаху перед годуванням змочують, тож цього вистачає, щоб пташка і попила, і поїла», — уточнює орнітолог.

Також Михайло Листопадський зауважує, що краще звернутися за допомогою в спеціалізовані клініки чи організації. Їх легко знайти на просторах Інтернету. Торкатися та брати на руки знесиленого птаха теж потрібно правильно, щоб нічого йому не зламати.

«Якщо ви побачили стрижа і знаєте, що не зможете надати йому комплексну допомогу, то краще не беріться. Процес реабілітації птаха довгий, отже потребує тривалого піклування. Буде правильним зробити фото птаха і відправити геопозицію його місця знаходження в необхідні служби або ветклініку».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: «Из-за крови животных»: в Днепре ставок окрасился в красный цвет | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,