Один вдома: як вберегти малюка на канікулах від злодіїв та пожеж
Під час пресс-конференції у медіацентрі Відкритого рятувальники та правоохоронці дали поради батькам як зробити канікули для школярів безпечними. Універсальні правила можна застосовувати й під час повсякденного життя.
«Осінні канікули на більшості території області вже розпочались. У деяких містах канікули йдуть з 23 жовтня, в інших ОТГ та територіях вони будуть стартувати з наступного тижня. Закон України про освіту дозволяє школам визначати дату канікул самостійно. Головне, щоб це було узгоджено з освітнім планом закладу освіти. Так, в обласному центрі до навчання діти повернуться вже 4 листопада», — зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровскої облдержадміністрації Олексій Полторацький.
На сьогодні в області навчається 336 тис. школярів.
«Нагадуйте дітям про основні правила безпеки. Тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях та розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Не дозволяйте дітям розводити багаття. Перевіряйте справність електромережі. Не дозволяйте малюкам самостійно користуватись побутовими газовими приладами, сушити речі над плитою. Обов’язково розповідайте, як подзвонити до служби порятунку за номером «101», — сказала начальниця ВП та ТБ 8 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Дніпропетровскій області, майор служби цивільного захисту Тетяна Шевченко-Работенко.
Вона також попросила батьків розповісти дітям про небезпеку хибних викликів рятувальників. З початку року зареєстровано 2238 таких дзвінки. Малюки викликали пожежників заради розваги. Рятувальники, реагуючи на такі «жарти», можуть не встигнути на реальні пожежі.
«Не залишайте дітей віком до семи років без нагляду. Малюки повинні знати номера телефонів пожежної служби, поліції та швидкої, щоб в надзвичайній ситуації вони могли оперативно викликати допомогу. Розкажіть дітям, що не можна ані відчиняти двері незнайомцям, ані будь-куди іти з ними на вулиці, ані заходити в під’їзд, якщо там є сторонні люди», — нагадав заступник начальника відділу ювенальної превенції ГУ НП в Дніпропетровскій області Сергій Бідзіля.