Міжнародний день захисту дітей: чи захищені діти, що живуть у прифронтових містах сходу

Діти та війна — поняття не сумісні. В день захисту дітей питання безпеки стоїть дуже гостро. Враховуючи, що Україна вже сьомий рік перебуває в стані війни. Про те, як живуть діти у прифронтових містечках, розповідала волонтерка Дніпра Олена Лучко в пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

За даними ЮНІСЕФ від воєнних дій на сході нашої країни постраждали 580 тисяч дітей.  Серед них загинули 68  і поранено 168 дітей.  Війна, психологічні та гуманітарні проблеми — основні фактори, які не дають дітям сірої зони бути захищеними.

Міжнародний день захисту дітей: чи захищені діти, що живуть у прифронтових містах сходу - рис. 1

«Діти на війні — явище  не природне. У 21-му столітті жінки та діти, які ховаються від обстрілів у підвалах і просять їжу наводять жах. Якщо дитина живе в стані постійної напруги, тривоги,  стресу, цього вже достатньо, аби з’явився посттравматичний стресовий розлад. А це не припустимо,» — розповідає Олена Лучко. 

Волонтери з Дніпра та всієї України і досі займаються реабілітацією та розвитком дітей сходу. Адже мало давати продукти, іграшки та одяг. Необхідно навчити підростаюче покоління захищати себе  та аналізувати те, що  відбувається навколо.

«Ми намагаємося побудувати місток миру між дітьми. Існує велика проблема в тому, що батьки та діти, які мешкають на території Донецької та Луганської областей, не довіряють нікому, вважають ворогами. Але, як тільки ми починаємо спілкуватися, розповідати, пізнавати один одного, усе стає на свої місця,» — говорить волонтерка. 

В Міжнародний день захисту дітей хочеться побажати мирного неба усім дітям України! Світлих думок та яскравих вражень від життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дети против собак: в Днепре не поделили специальную площадку (ФОТО) 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

Теги: ,