Як відновити нотаріальні документи у Дніпрі      

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України багато людей змушені полишати власні домівки. Якщо ж тікаючи від бойових дій не вдалося забрати всі важливі бумаги, алгоритм дій відновлення нотаріальних документів у Дніпрі, Відкритому розповів керівник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Іван Легостаєв.  

Як відновити нотаріальні документи у Дніпрі       - рис. 1

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України багато людей змушені полишати власні домівки. В такому випадку, за можливості, варто подбати про те, щоб взяти з собою основні документи, зокрема паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження, посвідчення водія. Окрім того, доцільно мати при собі також і тi, що підтверджують право власності на квартиру чи інше майно, а також довіреності, заповіти тощо, тобто документи, що є нотаріально посвідченими.

«У разі втрати або зіпсування нотаріального документа, дублікат видається нотаріусом який його посвідчував або нотаріальним архівом, якщо нотаріальний документ вже передано на зберігання. Разом з тим, якщо звернутися до відповідного нотаріуса чи нотаріального архіву не вбачається можливим, не варто панікувати!», – розповів Іван Легостаєв.

Оскільки Єдиний реєстр довіреностей та Реєстр бланків продовжують працювати, а також враховуючи те, що особа має право, безвідносно до місця свого проживання чи реєстрації, звернутися до будь-якого нотаріуса та посвідчити заповіт чи довіреність, це означає, що попередній документ втрачає свою чинність, і, відповідно, отримувати дублікат немає потреби.

«Що стосується документів, які підтверджують право власності на нерухоме майно, отримати їх дублікат можна буде в нотаріуса, який його посвідчив, коли це стане безпечно! Також варто нагадати, що наразі ДП «НАІС» тимчасово призупинило роботу деяких Єдиних та Державних реєстрів Міністерства юстиції України, зокрема Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного реєстру обтяжень рухомого майна. Таке рішення прийнято з метою недопущення будь-яких несанкціонованих дій з інформацією реєстрів зі сторони ворога», – пояснив керівник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).

Враховуючи вищезазначене тимчасово не здійснюються нотаріальні дії, які неможливі без функціонування єдиних та державних реєстрів, наприклад:

❌ не посвідчуються договори відчуження, застави нерухомого майна;

❌не посвідчуються договори застави/іпотеки рухомого майна;

❌не здійснюється видача свідоцтв щодо набуття права власності на нерухоме/рухоме майно, в тому числі свідоцтв про право на спадщину, свідоцтв про право власності на частку у спільному майні подружжя (колишнього подружжя), свідоцтв про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), тощо.

Відновлення функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно буде можливим після завершення військової загрози, про що населення буде проінформовано додатково.

«Окрім того, у разі коли державну реєстрацію права власності на земельну ділянку та об’єкт нерухомого майна проведено без видачі документа, що посвідчує таке право або у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням відповідного державного акта на право власності, свідоцтва про право власності на нерухоме майно, нотаріальна дія щодо такого майна вчиняється на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до нього», – додав Іван Легостаєв.

Таким чином, після відновлення функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, посвідчення правочинів щодо відчуження та застави нерухомого майна, у вищезазначених випадках не потребує отримання дублікату документу, що підтверджує право власності та вчиняється на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Варто наголосити, що з метою захисту та недопущення порушення прав людей, Міністерство юстиції України намагається оперативно та ефективно реагувати на виклики, які постали перед державою та суспільством, що проявляється у прийнятті ряду нормативно-правових актів у сфері нотаріату.

Детальніше дивіться в відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Советник главы ОП Алексей Арестович: «Подробности промежуточного договора с РФ».

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: