Пам’ятнику, який вважається одним з найкращих у Дніпрі, виповнюється 60 років

«1 квітня — 210 років від дня народження Миколи Гоголя. Роль творчості письменника в історії Дніпропетровщини», — про це у Відкритий розповів кандидат історичних наук, член Національної Спілки краєзнавців України Максим Кавун.
«За життя Микола Гоголь ніколи не бував у Катеринославі. Але це не підстава говорити, що постать не пов’язана з нашим регіоном. Гоголь став одним з зачинателів теми козацтва у літературі того часу. Прикладом є його твір «Тарас Бульба». Письменник одним з перших привернув увагу до Запорозької Січі, як феномену на території нашої області. Оскільки 5 з Запорізьких січей знаходилися саме на території Дніпропетровщини», — розповідає Максим Кавун.

Пам'ятнику, який вважається одним з найкращих у Дніпрі, виповнюється 60 років - рис. 1

За словами історика, Микола Гоголь також оспівував сатиричну провінційну дійсність. Ранній Катеринослав фактично є дзеркалом тих місць, які ми бачимо в «Мертвих душах» та «Ревізорі». Щодо гоголівських персонажів, то наша еліта того часу дійсно їх нагадує.

«В середині XIX століття Гоголь стає популярній у нашому місті. В 1909 році вулицю Волоську перейменували на Гоголівську. Вона проіснувала до 50-х років. Після назву було трансформовано. Важливим заходом до 100-тя від дня народження письменника стало встановлення пам’ятника перед будівлею катеринославського комерційного училища. Зараз там знаходиться облрада. Це був лише невеликий бюст, через брак коштів. Є припущення, що його автор — Ілля Гінзбург», — продовжує Максим Кавун.

Як розповів історик, у 20-ті роки будівлю захопили більшовики і там влаштували обком партії. Тож бюст перенесли на вулицю Гоголя. Він простояв там до 50-х років, а потім зник, куди — невідомо. Згодом радянська влада встановила новий пам’ятник Гоголю на розі тоді проспекту Карла Маркса та вул. Гоголя. Це один з найкращих постаментів нашого міста. Його відкрити 17 травня 1959 року. Тож монументу виповнюється 60 років. Над ним працював талановиті Олександр Ситник.

Раніше ми розповіли про фен-шуй прогноз на квітень 2019 року.

Теги: