Пацюка можна навчити розрізняти кольори, — зоолог із Дніпра

Їх бояться і вважають бридкими. Насправді ж вони милі та дружелюбні. І вже в цю неділю, 4-го квітня, відзначатимуть своє свято – День пацюка.

Про особливості поведінки гризунів та догляд за ними розповів у пресцентрі Відкритого зоолог із Дніпра Сергій Чугаєв.

IMG 9508

Декоративних гризунів багато хто не визнає через їх шкідливих диких родичів. Але зоологи переконують, що тваринки з сорокаградусною температурою тіла можуть стати справжніми друзями. Пацюки мають хитрий характер. Дівчата більш грайливі та непосидючі, хлопці – спокійніші та ніжніші. У їжі вони не вибагливі, але доволі часто хворіють.

У домашніх щурів дуже слабкі легені, печінка, нирки. Тому до їх харчування та утримання потрібно ставитися уважно. Наприклад, підстилка. Пацюки не привчаються до туалету і їм потрібна підстилка, що вбирає вологу. Але якщо вона буде з гранул або тирси хвойних порід дерева, то це може викликати серйозні хвороби. Також пам’ятайте, що це гризуни. Різці в них точаться постійно, тож їм завжди потрібно мати щось тверде для їх зубів», — пояснює Сергій Чугаєв.  

IMG 9533

Сьогодні існує багато різновидів цих звірів: від лисих сфінксів до щурів з кучерявою шерстю.

IMG 9538

Зоолог Сергій Чугаєв переконує, що деяких можна навіть видресирувати: «Вони, звичайно, як собаки не будуть знати безліч команд. Але їх можна навчити приносити маленькі речі або розрізняти кольори. Деякі пацюки, наприклад знають, що показавши лапкою на зелений колір, їм дадуть яблучко, а на синій – якусь кісточку».

IMG 9537

IMG 9540

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре на набережной заметили западноафриканского крокодила | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,