Чи складно бути вегетаріанцем у Дніпрі?
Відмова від м’яса – філософія здорового способу життя чи тенденція моди? Коло вегетаріанства ходить безліч одвічних питань, стереотипів та міфів. Розвіяти їх спробувала у пресцентрі Відкритого вегетаріанка з Дніпра Олена Безбородько.
Для багатьох людей вегетаріанство стало способом життя. Основа його полягає у виключенні з раціону м’яса тварин. Є і більш суворі види такого харчування – веганство. Його представники не вживають у їжу рибу, молочку та інші продукти тваринного походження.
Як отримати кальцій та білок без м’яса?
Ми звикли вважати, що єдиний спосіб отримати кальцій, який є таким необхідним для міцності кісток, — це пити йогурт або молоко. Насправді ж, є безліч продуктів рослинного походження, насичених цим елементом. Серед них капуста, петрушка, рукола, салат та сушений інжир.
Білком же насичені горіхи, насіння, нут і сочевиця.
«Я рекомендую протеїн. Не варто боятися подібних добавок. Можна купувати корисні протеїнові батончики або вживати у вигляді питної суміші. Особливо, якщо ви займаєтеся спортом», — коментує Олена Безбородько.
Чи є для вегетаріанців заборони в одязі?
«Я б не називала це заборонами. Якщо казати, що вегетаріанство – це філософія, то кожен її прихильник має розуміти, що хутро та шкіра – це теж вбивство тварин. Сьогодні існує безліч чудових аналогів. Шуби з екохутра виглядають не менш дорого, а екошкіра – це теж якісно та зручно», — каже Олена.
Багато прихильників такого способу життя виступають і проти використання вовни. Адже її отримують шляхом розведення і стрижки овець.
Бути вегетаріанцем в Україні та безпосередньо Дніпрі – важко?
За останні роки кількість людей, які відмовилися від м’яса, стрімко виросла. Це можна пов’язати з загальним ростом рівня екосвідомості громадян. Через це в Україні та безпосередньо Дніпрі почали набувати популярності заклади з виключно веганською кухнею. Майже в кожному кафе, ресторані чи барі є окреме меню для вегетаріанців. А на поличках магазинів з’являються продукти, які раніше можна було придбати лише за кордоном. Тофу, соєве молоко чи нут більше не викликають здивування. Вони є у вільному доступі для всіх бажаючих.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: После Хеллоуина: праздничные тыквы можно отдать животным | Відкритий
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: еда, животные, новости Днепра