Підготовчі неділі до Великого Посту: дніпровський священник розповів, як це робити правильно

Три тижні та чотири особливих неділі на підготовку. Великий Піст у цьому році розпочнеться 15 березня, а от готуватися до нього Церква рекомендує вже зараз.

У чому значення підготовчих тижнів розповів у пресцентрі Відкритого священник Свято-Покровської церкви Дніпра протоієрей Максим Злобін.

Великий Піст – це час підготування до одного з найбільших свят – Святої Пасхи. У цей період у людини є змога очиститися як тілесно, так і духовно. Але перед тим, як почати поститися, необхідно правильно налаштуватися.

Саме тому Великий Піст має три підготовчі тижні та чотири особливі неділі. У цьому році вони розпочалися 21 лютого і триватимуть до 14 березня. Священнослужителі кажуть, що таким чином у людини є змога поступово налаштувати себе на утримання від певної їжі та розваг. А також усвідомити істинне значення такого самообмеження. Так, протягом наступних трьох тижнів, у середу і п’ятницю, уже можна відмовлятися від м’яса. Але важливо розуміти, що Великий Піст – це, у першу чергу, не тілесне утримання, а все ж таки духовне. І сприймати його потрібно не як дієту, а як очищення від злих думок та щире розкаяння перед Господом.

«Багато хто задається питанням, яку їжу можна вживати, а яку не можна. І дуже мало хто питає: з яким настроєм треба поститися, про що думати, як чинити. Це не безбілкова дієта, це час для визнання своїх гріхів та розкаяння в них», — каже Максим Злобін.

Підготовчі неділі до Великого Посту: дніпровський священник розповів, як це робити правильно - рис. 1

Кожне з чотирьох воскресних євангельських читань посвячене одній із основних сторін покаяння: неділя про митаря і фарисея, неділя про блудного сина, неділя м’ясопусна та неділя сиропусна. У сиропусну неділю ми просимо один в одного пробачення, визнаючи таким чином свої гріхи та звільняючись від них.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре почтили память Небесной сотни (ФОТО) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,