Зелені свята: про традиції та історію свята Трійці розповів священник Дніпра

Трійця – велике християнське свято, яке православні відзначають цього року 7-го червня.  У народі воно ще має назву Зелені свята. Про традиції свята та його історію розповів священник Православної церкви України Мар’ян Дюс в персцентрі телеканалу «Відкритий». 

День святкування Трійці тісно пов’язаний з Великоднем. Православна Трійця настає рівно через 50 днів після Великодня і через 10 днів після Вознесіння. Звідси й ще одна назва свята – П’ятидесятниця.

«Свято Трійці — це спомин події, яка відбулася після Вознесіня Христа. У цей день Святий Дух зійшов на учнів Христових і сповнив їх усіма благодатними духовними дарами – вони преобразилися та отримали дар проповідувати по всьому світі. Перша проповідь відбулася у світлиці, яка була прикрашена квітами і травами. Після проповіді, що була дуже переконливою, багато людей захотіли прийняти хрещення. А апостоли вирушили по світу, щоб проповідувати віру християнську,» — розповідає священник Мар’ян Дюс. 

День Трійці вважається дуже важливим і великим святом.  Тому будь-яка робота – чи то прибирання  будинку, прання або шиття, забороняється. Прибирання, приготування їжі зазвичай влаштовують за кілька днів до свята.

«У цей день варто приділити увагу своїй родині. Побути усім разом та порадіти святу. Напередодні Трійці, у суботу, поминаємо наших померлих. Існує традиція відвідувати кладовища та звершувати молитву за упокій душі,» — говорить отець Мар’ян. 

Цьогорічна Трійця святкується в умовах карантинних обмежень. Хоча влада та Міністерство охорони здоров’я зробили певні пом’якшення карантину, священники закликають парафіян дотримуватися масочного режиму, соціальної дистанції та одягати рукавички.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Троица 2020 в Украине 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

 

Теги: ,