Підлітки Дніпра частіше скаржаться на погіршення зору. Що допоможе?

«Дніпровські підлітки часто скаржаться на погіршення зору», — про це у Відкритому розповів лікар-офтальмолог 9-ї міської лікарні м. Дніпро Сергій Каталунов.

«Після того, як з’явилися смартфони, підлітків серед наших пацієнтів стало на 40 відсотків більше. Вони скаржаться на те, що гірше бачать на відстань на у сутінках. Це від того, що наше око налаштоване на середню та далеку дистанцію. Коли ми постійно дивимось на екран смартфону, то дуже напружуються очі і в результаті отримуємо спазм акомодації», — розповідає Сергій Каталунов.

Підлітки Дніпра частіше скаржаться на погіршення зору. Що допоможе? - рис. 1
За словами лікаря, розраховано, що підліткам до 18 років можна працювати з гаджетами 5 хвилин на рік віку. Тобто, якщо тобі 15 років, то дозволено не більше 1 годити 15 хвилин занять із планшетом або телефоном на добу. Для повнолітніх обмежень немає.
Також Сергій Каталунов радить гімнастику для очей, як гарний засіб поліпшення зору. Щодо вправ, то це рухи очей вправо та вліво, вверх та донизу. Потім заплющити очі і зробити легкий масаж. Є ще один чудовий метод: потрібно поставити маркером крапку на віконному склі і переводити погляд від позначки на максимально далеку відстань. Таку вправу бажано повторювати 3-4 рази протягом дня. Людям після 40 років гімнастика вже не допомагає.

Підлітки Дніпра частіше скаржаться на погіршення зору. Що допоможе? - рис. 2
«Є такі загальні поради: працювати з гаджетами у кімнаті з гарним освітленням. Також повинна бути 5-хвилинна перерва кожні 20 хвилин. Якщо у вас почалися проблеми з зором, то потрібно звернутися до лікаря», — говорить Сергій Каталунов.
Лікар зауважив, через роботу з гаджетами та комп’ютером може виникнути така проблема, як синдром сухого ока. Це навіть може спричинити головний біль та запаморочення.

Раніше ми розповідали, які пташки залишилися зимувати в Україні.

Теги: