Пірнати чи не пірнати: лікарка з Дніпра розповіла про вплив Водохресного купання на здоров’я

Кожного року тисячі дніпрян купаються 19 січня на Водохреща в оболонці. Багато хто робить це без підготовки і навіть не здогадується про наслідки, які чекають на здоров’я через «неправильне купання».

Як підготувати свій організм до занурення в крижану воду та як робити це грамотно розповіла у пресцентрі Відкритого директорка Дніпропетровського лікарсько-фізкультурного диспансеру Лідія Дукач.

Занурення в оболонку є дуже небезпечним. Багатьом людям це категорично заборонено робити. Протипоказані водохресні купання вагітним жінкам, дітям до семи років та літнім людям (65+), оскільки для організму це великий стрес.

Також заборонено купатися на Водохреща наступним категоріям людей:

  • Люди з хворою серцево-судинної системою
  • Хворі на цукровий діабет
  • Нещодавно перенесена пневмонія, захворювання легень, астма
  • Люди із захворюванням сечостатевої системи
  • Хворі на епілепсію
  • Люди з травмами спини, склерозом судин та енцефалітом

Однак, якщо немає протипоказань та підготуватися до занурення завчасно, така процедура є дуже корисною для організму. Багато хто купається саме з метою оздоровлення та загартування. До того ж вважається, що вода в цей день має цілющу силу.

«Готуватися до водохресного купання потрібно починати ще з літа. Приймати контрастний душ (спочатку теплий, а потім холодний) та повітряні ванни», — каже Лідія Дукач.

DSC 1109

За годину до купання та після нього не можна вживати алкоголь. Перед зануренням в ополонку роздягайтеся поступово, а не знімайте весь одяг одразу. Таким чином ваш організм поступово адаптується до холоду. У воді перебувати довго не потрібно. Максимум 5 секунд. Ні в я кому разі не пірнайте з головою. Навіть досвідчені моржі не завжди таке практикують.

Після купання обов’язково витріться рушником та починайте одягатися зверху (спочатку шапку і вже наприкінці взуття). Щоб зігрітися, ідеально підійде чай. Кава та міцні напої – не найкращий варіант.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Тащи санки: склон карьера на Красном Камне прерватился в огромную горку (ФОТО) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,