Гарбузове молоко в раціоні – запорука міцного здоров’я, — дніпровська лікарка

У період пандемії коронавірусу та сезон респіраторних захворювань важливо правильно піклуватися про своє здоров’я. Про осінній раціон та секрети міцного імунітету розповіла у пресцентрі Відкритого сімейна лікарка та дієтолог Дар’я Лєвих.

До питання здоров’я необхідно підходити комплексно. Так затверджує сімейна лікарка Дар’я Лєвих. Вживання вітамінів і лежачий спосіб життя не дадуть результатів. Так само як і регулярне відвідування залів разом із незбалансованим харчуванням та шкідливими звичками. Існує правило «4 стовпів», дотримання всіх спектрів якого позитивно вплине на стан здоров’я кожної людини.

1 стовп – здоровий сон. Лягайте спати о 22:00 (максимум 23:00), а прокидайтеся о шостій ранку. Під час сну відновлюються всі клітинки та знищуються віруси.

2 стовп – режим пиття. Після пробудження необхідно вмивати не тільки обличчя, а й внутрішні органи. Випивайте протягом дня 150-200 мл води кожну годину. Гаряча, холодна або тепла – неважливо. Знайдіть свій найкомфортніший варіант.

3 стовп – харчування. Давно всім відомо: важливо не тільки, що ви їсте, а ще й як ви це їсте. Багато лікарів старої школи дієтології затверджують, що вживати їжу потрібно протягом дня 5-6 разів маленькими порціями. Але це не так! 2 – 3 рази на добу, без жодних перекусів –норма правильного харчування.

4 стовп – активність. Пригадайте уроки фізкультури зі школи і кожного дня робіть ранкову зарядку. Відвідувати спортзал декілька разів на тиждень – недостатньо. Щоденні мінімальні навантаження помітно вплинуть на покращення стану здоров’я.

Для профілактики сезонних захворювань та коронавірусу треба вживати корисні продукти, насичені вітаміном Д, цинком та йодом.

«Найбільша кількість цинку міститься в гарбузі та гарбузовому насінні. Запорукою міцного здоров’я є молоко, яке можна виготовити в домашніх умовах з насіння гарбуза та звичайної води. Роздрібнити у блендері та процідити з водою – напій готовий. У ньому неймовірна кількість користі. Додавайте таке молоко в будь-яку страву: кашу, блини тощо. Якщо для вас це складно, вживайте насіння у його звичному вигляді», — запевняє Дар’я Лєвих.

Гарбузове молоко в раціоні – запорука міцного здоров’я, - дніпровська лікарка - рис. 1

Якщо у вас чи ваших близьких є прояви респіраторних захворювань або вірусів, то в обов’язковому порядку вживайте відвар шипшини, солодкий перець, усі види капусти (бажано в сирому вигляді). При поганому самопочутті придбайте Вітамін С у добавках в аптеці та використовуйте по 500 мг після їжі.

«При лікуванні коронавірусу використовують також і мелатонін. До того ж у досить високих дозуваннях – 6 мг перед сном. Якщо не хочете відвідувати аптеку, мелатонін можна отримати з продуктів харчування — це чорний шоколад з мінімальним вмістом цукру, горіхи та насіння. Наполегливо рекомендую виключати будь-які гаджети після 21:00. Телефони, планшети, ноутбуки, телевізори дуже негативно впливають на вироблення мелатоніну», — зазначає лікарка.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепропетровской области расширили “оранжевую зону” карантина | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,