Вакцина — єдиний шанс вберегтися від поліовірусу, — дніпровська лікарка

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Дата події приурочена до дня народження Джонаса Солкаамериканського епідеміолога та вірусолога, який розробив вакцину проти цього захворювання. Про небезпечність поліо, його профілактику та необхідність вакцинації розповіла у пресцентрі Відкритого експертка департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації за напрямом дитячі інфекційні хвороби Тетяна Романова.

24 жовтня, у День боротьби з поліомієлітом, світова медична спільнота закликає звернути увагу на захворювання та його профілактику. Україна досі лишається в переліку країн, де через низький рівень охоплення щепленнями зберігається ризик спалаху хвороби. Лікарі всього світу ставлять собі за мету знищити поліо з планети Земля. Вилікувати його неможливо. Натомість хворобу можна попередити. Єдиний спосіб це зробити — вакцинація.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке приводить до ураження центральної нервової системи та паралічу. Близько 5% хворих помирають. Поширюється вірус від людини до людини через фекалії та слину. Варто бути обачливими з чистотою рук, зараженою їжею та водою.

Найбільш уразливими до поліомієліту є діти до п’ять років. Саме тому важливо зробити щеплення дитині в перші місяці її життя. Захворіти можуть і невакциновані дорослі.

«Навколо щеплення ходить багато міфів, які давно мають бути зруйнованими. В Україні є достатньо якісних і ефективних вакцин. Багато хто має попередження щодо виробника. У більшості випадків це Франція. Якщо робити шість щеплень за календарем, то вони безкоштовні. Вагітні, діти на грудному вигодовуванні, діти з хронічними захворюваннями – вакцина дозволена. Насправді протипоказання щепленню – це нонсенс. Важливо розуміти, вакцина – це безпечно. А головне — вона єдиний шанс не зіштовхнутися з поліовірусом», — коментує Тетяна Романова.

IMG 2611

Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. Україна ще не може похизуватися сертифікатом, який засвідчує абсолютну перемогу над поліомієлітом. Лікарі закликають батьків вчасно вакцинувати дітей та надолужувати пропущенні щеплення.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: И снова антирекорд: в Украине более 7 500 заболевших коронавирусом за сутки | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,