Пити чи не пити: дніпровський нарколог розповів про шкоду алкоголю для організму

Новий рік та Різдво – це не тільки улюблені сімейні свята, а й привід дозволити собі багато чого зайвого. Мова не тільки про калорії від щільного графіку святкових застіль, а й про особливо шкідливі речовини. Пити чи не пити? Вирішувати кожному самостійно. А от про негативний вплив алкоголю на людський організм розповів у пресцентрі Відкритого лікар-нарколог, засновник Центру роботи із залежностями в Дніпрі Андрій Шаповалов.

Найважливіша небезпека алкоголю полягає в тому, що він позбавляє людину можливості радіти.

«Усі ми живемо заради чогось. Є речі, які змушують нас радіти, а є – які сумувати. Коли ми вживаємо алкоголь, наші відчуття стають більш концентрованими, їх рівень стає більше ніж потрібно. Від цього хочеться пити ще. І людина п’є все більше та більше. Доза споживаної речовини зростає. Як результат – передозування. Тоді людина вже припиняє відчувати радість, вона просто вживає алкоголь. І коли потім вона прокидається зранку, всередині із почуттів є лише спустошеність. І тоді людина продовжує пити. Але не з метою, аби було добре, а для того, щоб не було погано», — пояснює Андрій Шаповалов.

Пити чи не пити: дніпровський нарколог розповів про шкоду алкоголю для організму - рис. 1

Від міцних напоїв страждає печінка, Мозку все складніше передавати імпульси від нейронів до м’язів. А із організму алкоголь виводиться протягом 21-го дня. Тож коли ви сідаєте за кермо навіть через тиждень, після застілля, у вашому тілі залишається певна частка спиртного.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Как уберечь организм от переедания во время рождественского застолья: днепровский диетолог | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,