Пластик та антибіотики: які секрети приховує вода у Дніпрі

Антибіотики, знеболювальні та пластик. Усі ці небезпечні елементи можна знайти у водпроводі Дніпра — про це вчені розповіли у Відкритому

Ліки потрапляють до води, тому що не засвоюються організмом, пластик — через прання синтетичних тканин. Найбільше забруднена вода у містах-мільойнниках.

Як переконаний Леонід Долина, професор кафедри гідравліки та водопостачання Дніпропетровського Національного університету залізничного транспорту ім. академіка Лазаряна, вживання води може призвести до розвитку цілого букету хронічних захворювань у людини. Адже місцева система очистки не здатна видалити шкідливі елементи з рідини в повній мірі.

«Уже установлено, что пластик влияет на сердечно-сосудистую и центрально-нервную систему. Но, если вы дома используете кувшины или индивидуальные фильтры, пропуская воду из водопровода через картриджи систем очистки, вы её не очистите на 100%, но в какой-то степени она все же станет чище», — каже Леонід Долина.

50558678 236637550580910 4355085928927068160 n

Як запевнив професор, знезаражувати воду краще не хлором, а азоном чи ультрафіолетом. Наразі дніпровські науковці розробляють методи, які допоможуть зробити питну воду чистішою.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі розповіли, які виплати отримають цивільні, що постраждали через війну

Теги: