Постковідний синдром: дніпровська лікарка розповіла про реабілітацію пацієнтів після коронавірусу

Вірус подолали, а неприємний присмак залишився. Медики все частіше фіксують у пацієнтів, які перехворіли на коронавірус, постковідний синдром.

Що це і як лікується розповіла в пресцентрі Відкритого дніпровська лікарка Наталія Шулакова. 

Безсоння, слабкість, задишка, проблеми із серцем, депресія та навіть температура – такі симптоми супроводжують майже 80% людей ще тривалий час після одужання від коронавірусу. Універсальної пігулки від постковідного синдрому або, як його ще називають, тривалого ковіду фахівці поки не винайшли. Проте радять не зволікати і в разі поганого самопочуття одразу звертатися по допомогу до спеціалістів.

Досить сильно страждають когнітивні функції людини: слабшає концентрація та пам’ять, порушується режим сну. До цього додається постійний поганий настрій та депресивні прояви.

«У такому випадку я раджу не боятися спілкування зі спеціалістом — психологом. Окрім цього можна самостійно займатися йогою та іншими вправами, що впливають на поліпшення рівня концентрації.  Для пам’яті — елементарно вивчайте вірші, розвивайте мозок. У цей період можна почати вивчати іноземну мову», — рекомендує Наталія Шулакова.

Постковідний синдром: дніпровська лікарка розповіла про реабілітацію пацієнтів після коронавірусу - рис. 1

Для відновлення нормальної роботи легень зверніться за консультацією до фізичного терапевта або сімейного лікаря. Поступово починайте повертатися до фізичної активності та робіть дихальну гімнастику для  відновлення об’єму легень. Гарним рішенням стане біг на вулиці. Але не перенавантажуйте організм. Він має повернутися до звичного режиму роботи поступово.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В феврале Украина получит партию вакцины американского производства | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,

...