Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі

Як дніпрянам відпочити на природі та при цьому не їхати далеко за місто — розповість Відкритий. Ми підготували добірку куточків природи, що знаходяться у межах Дніпра. Сьогодні розповімо про урочище Тунельна Балка.

Ми продовжуємо серію матеріалів про природу та зони відпочинку нашого міста. Відкритий вже писав про лісовий масив на ж/м Ломівський та зелену зону на ж/м Перемога. Сьогодні розповімо про справжній природний парк неподалік від центру міста, який потішить гарними пейзажами у будь-яку пору року. Тунельна балка — унікальна місцина, шматочок майже незайманої природи, оточений з усіх сторін дорогами та міськими забудовами. Чудове місце для гарного відпочинку, пікніків з друзями чи родиною, велопрогулянок, фотосесій тощо.

Місто Дніпро розташоване на трьох пагорбах, тому на його території є чимало балок. Саме ця своєю назвою завдячує залізничному тунелю, що розташований неподалік і прорізає якраз один із міських пагорбів. Один зі схилів балки забудований приватним сектором, інший — якраз і являє собою зелену зону. Поміж двох схилів пролягає залізнична колія, по самій території балки тече струмок. Також тут є великі зелені галявини, на яких часто відпочивають містяни чи проводяться різні заходи.

Інфраструктура в балці не облаштована, немає навіть асфальтованих доріжок, та це можна вважати навіть перевагою. Так ця зелена зона ще більше нагадує ліс і відволікає від міських пейзажів та цивілізації. Гуляти протоптаними стежками можна безкінечно, якщо спуститися до самого низу, міського шуму тут не чутно, і можна лишитися сам на сам з природою.

Тунельна балка розташовується між житловими масивами Тополя, Перемога, Сокіл та масивом приватних секторів за проспектом Гагаріна. Дістатися сюди можна з будь-якої сторони пішки, а власним авто зручніше під’їхати зі сторони комплексу «Лавина» чи приватного сектору (ріг вулиць Матросова та Тонельної). Заїзди позначені на карті, але далі все одно потрібно йти пішки. Також можна приїхати на велосипеді.

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 1

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 2

Тунельна балка у Дніпрі

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 3

Куточок незайманої природи у самому серці міста

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 4

Зелена зона схожа на справжній ліс

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 5

Можна блукати тут безкінечно

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 6

Гарне місце, щоб покататися на велосипеді чи влаштувати пікнік

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 7

По балці тече струмок

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 8

Необлаштована інфраструктура робить цю місцину атмосфернішою

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 9

Гарні краєвиди

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 10

В’їзд зі сторони комплексу «Лавина» і стоянка

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 11

Чудова локація для проведення заходів

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі - рис. 12

По балці пролягає залізнична колія

Відкритий хоче нагадати відпочивальникам про правила поводження на природі: не залишайте сміття та бережіть лісові насадження від пожеж.

Теги: