Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі – Відкритий

Природа у великому місті: Тонельна балка у Дніпрі

Як дніпрянам відпочити на природі та при цьому не їхати далеко за місто — розповість Відкритий. Ми підготували добірку куточків природи, що знаходяться у межах Дніпра. Сьогодні розповімо про урочище Тунельна Балка.

Ми продовжуємо серію матеріалів про природу та зони відпочинку нашого міста. Відкритий вже писав про лісовий масив на ж/м Ломівський та зелену зону на ж/м Перемога. Сьогодні розповімо про справжній природний парк неподалік від центру міста, який потішить гарними пейзажами у будь-яку пору року. Тунельна балка — унікальна місцина, шматочок майже незайманої природи, оточений з усіх сторін дорогами та міськими забудовами. Чудове місце для гарного відпочинку, пікніків з друзями чи родиною, велопрогулянок, фотосесій тощо.

Місто Дніпро розташоване на трьох пагорбах, тому на його території є чимало балок. Саме ця своєю назвою завдячує залізничному тунелю, що розташований неподалік і прорізає якраз один із міських пагорбів. Один зі схилів балки забудований приватним сектором, інший — якраз і являє собою зелену зону. Поміж двох схилів пролягає залізнична колія, по самій території балки тече струмок. Також тут є великі зелені галявини, на яких часто відпочивають містяни чи проводяться різні заходи.

Інфраструктура в балці не облаштована, немає навіть асфальтованих доріжок, та це можна вважати навіть перевагою. Так ця зелена зона ще більше нагадує ліс і відволікає від міських пейзажів та цивілізації. Гуляти протоптаними стежками можна безкінечно, якщо спуститися до самого низу, міського шуму тут не чутно, і можна лишитися сам на сам з природою.

Тунельна балка розташовується між житловими масивами Тополя, Перемога, Сокіл та масивом приватних секторів за проспектом Гагаріна. Дістатися сюди можна з будь-якої сторони пішки, а власним авто зручніше під’їхати зі сторони комплексу «Лавина» чи приватного сектору (ріг вулиць Матросова та Тонельної). Заїзди позначені на карті, але далі все одно потрібно йти пішки. Також можна приїхати на велосипеді.

Тунельна балка у Дніпрі

Куточок незайманої природи у самому серці міста

Зелена зона схожа на справжній ліс

Можна блукати тут безкінечно

Гарне місце, щоб покататися на велосипеді чи влаштувати пікнік

По балці тече струмок

Необлаштована інфраструктура робить цю місцину атмосфернішою

Гарні краєвиди

В’їзд зі сторони комплексу «Лавина» і стоянка

Чудова локація для проведення заходів

По балці пролягає залізнична колія

Відкритий хоче нагадати відпочивальникам про правила поводження на природі: не залишайте сміття та бережіть лісові насадження від пожеж.

Теги:

Оцените этот материал: