Про тести на коронавірус розповів фахівець з Дніпра

Про тести, віруси та карантинні заходи, говорили у пресцентрі каналу «Відкритий» з завідувачем кафедри мікробіології, вірусології, імунології та епідеміології Дніпровської медичної академії Дмитром Степанським. 

На сьогодні найбільш затребуваною темою у суспільстві є тема коронавірусу. Кожен намагається зрозуміти, що це та як уникнути зараження цією хворобою. Нажаль, навіть вірусологи та епідеміологи ще не до кінця вивчили цей вірус. Проте, елементарні заходи зможуть захистити людей від тяжких наслідків пандемії.

«Це достатньо новий вірус, з яким людство зустрілося у грудні 2019 року. І сьогодні ми вже маємо такий стан, як пандемія. Тобто стрімке та всеохоплююче розповсюдження вірусу,» — розповідає Дмитро Степанський.

DSC 0081 scaled

Фахівці нагадують, що коронавірус розповсюджується крапельним та контактним шляхом. Тому радять дотримуватися соціальної дистанції у півтора метри, униками скупчення людей та без потреби не виходити з дому. Самоізоляція — найефективніший захист від вірусу.

Також лікарі, епідеміологи не радять за перших же ознак застуди бігти до лікарні та просити тест на коронавірус. Зателефонуйте вашому сімейному лікарю та проконсультуйтесь з ним. Це зекономить вам час, ви уникните контакту з людьми. А вже сам лікар визначить чи потрібен вам тест.

«Зараз потрібно дослухатися до спеціалістів та здорового глузду. Залишатися вдома, виконувати вказівки лікарів та особливо ізолювати доросле населення. Наших дідусів та бабусь. Адже вони найбільш вразливі до вірусу», — сказав Дмитро Степанський.

Теги: