Профспілки Дніпра та карантинні заходи: на що мають право працівники підприємств

Про те, які гарантії мають надаватися працівникам під час пандемії, говорили у персцентрі каналу «Відкритий» з головою профбюро профспілки гірничо-металургійного комплексу  Ігорем Токовенко. 

Світ охопила пандемія коронавірусу. Майже усі країни закрилися на карантин. Скасовано транспортні перевезення та робота багатьох підприємств. Україна та Дніпро не стали виключенням у цій складній ситуації.

DSC 0088 scaled

«Під час карантину працівники мають певні права. І про них варто говорити. Оголосивши карантин, працівникам дозволили працювати дистанційно, вдома. Недолік полягає в тому, що така норма не є зобов’язанням. Було би доцільніше, щоб держава прописала порядок такої форми праці для роботодавців. Багато людей страчають можливість добратися на роботу, через зупинку транспортних перевезень І тут працівник має право вимагати від роботодавця встановлення простою, що гарантує стаття 113 кодексу законів України про працю,» — говорить Ігор Токовенко. 

Також профспілки занепокоєні станом економіки країни. Адже невідомо, як керівництво України планує компенсувати збитки для підприємств та працівників. Адже економіка, її розвиток напряму пов’язані з життям людини.

«Не працює економіка, відповідно знижується рівень життя», — сказав Ігор Токовенко. 

Теги: