Процедура ОВД видобутку урану на Дніпропетровщині триває, не дивлячись на скасування дозволу

Процедура ОВД видобутку урану на Дніпропетровщині триває, не дивлячись на скасування дозволу. Про це в інтерв`ю Відкритому розповів голова громадської екологічної ради Дніпропетровської облдержадміністрації Микола Терещук.

7 серпня пройшло пленарне засідання 24-ї сесії обласної ради 7 скликання, на якій скасували дозвіл на видобуток уранової руди. Депутати Дніпропетровської облради прислухались до думки людей та скасували рішення 2016 року про дозвіл на дослідницькі роботи запасів урану на території області.

«Депутати висловили своє бачення — регіону не потрібне це будівництво. Однак, за чинним законодавством, місцеві органи не можуть вплинути на перебіг процедур Оцінки впливу на довкілля, які відбуваються зараз. Тому зараз чекаємо результатів від профільних органів», —  пояснює Микола Терещук.

На сесії облради надали фінансову підтримку обласних водоканалів.

«За останній час я бачив багато маніпулювань стосовно водоканалів. Надавати фінансову підтримку водоканалам – це розумне рішення на сьогодні, однак водоканали давно не оновлювались і це треба вирішувати системно», —  говорить Микола Терещук.

Також говорили про пілотний проєкт з питань аналізу та визначення шляхів поліпшення стану водних ресурсів (поверхневі та підземні води), який стартував на Дніпропетровщині.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,