Дніпро готується до сміттєвої реформи: створюють муніципальні центри прийому вторсировини

У Дніпрі почали створювати муніципальні центри прийому вторсировини. Про сміттєву реформу у Дніпрі в інтерв`ю Відкритому розповіла заступниця директора департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ірина Козлова.

21 липня 2020 року парламент проголосував у першому читанні довгоочікуваний проєкт Закону «Про управління відходами» (№2207-1д). Головні нововведення – створення підґрунтя для запровадження європейської системи розширеної відповідальності виробника для різних видів відходів та створення муніципальних пунктів роздільного збирання побутових відходів. Багато областей вже розробляють регіональні плани управління відходами і якщо Закон приймуть, регіони повинні будуть до кінця року розробити ці плани.

«У Дніпрі, в першому місті в Україні, вже почали створювати муніципальні центри роздільного збирання побутових відходів вторсировини. Заплановано встановити 20 пунктів прийому вторинної сировини, з них 6 – в поточному році. Це новий підхід для України, але в Польщі, Австрії та Німеччині він доволі успішно працює вже багато років», — розповідає Ірина Козлова.

Також говорили про ситуацію з управління відходами на Дніпропетровщині та про досвід інших країн у проведенні сміттєвої реформи.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,