Як працюють рятівники Дніпра під час карантину

Про карантинні заходи загонів ДСНС під час карантину говорили у пресцентрі каналу «Відкритий» з заступником загону з реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Дніпропетровської області Олександром Лимарем. 

Карантин, який оголосили в Україні, явище нове та багатьом незрозуміле. Заходи безпеки мають виконуватися усіма громадянами країни. Співробітники Державної служби з надвичайних ситуацій у Дніпрі почали працювати у посиленому режимі. Як розповів заступник загону з реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Дніпропетровської області Олександр Лимар, усі карантинні заходи виправдані  та необхідні.

«Ми носимо захисні  маски, обробляємо казарми та робочі місця антисептиками. Крім того, рятівники приймають участь у заходах з дезинфекції міста. Розповсюджують агітаційні листівки та проводять роз’яснювальню роботу», — сказав Олександ Лимар. 

Як працюють рятівники Дніпра під час карантину - рис. 1

Крім того рятівник розповів, чим відрізняються надзвичайний стан та надзвичайна ситуація.

«Надзвичайна ситуація — це коли   на всій території держави, так і на її окремих частинах, в межах суб’єкта господарювання або на водному об’єкті, за якої порушуються нормальні умови життєдіяльності населення (відповідно до Кодексу цивільного захисту України). Причинами можуть бути  епідемія,  катастрофа, аварія, пожежа, стихійне лихо чи інші небезпечні події, які призвели чи можуть призвести до виникнення загрози життю або здоров’ю населення. А надзвичайний стан — це особливий правовий режим, який може вводитися при виникненні надзвичайної ситуації не нижче загальнодержавного рівня, надає органам державної влади додаткові повноваження, необхідні для усунення загрози та якнайшвидшої ліквідації цієї ситуації, відновлення правопорядку, а також допускає тимчасове обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод громадян, прав і законних інтересів суб’єктів господарювання із зазначенням строку дії цих обмежень «, — говорить Олександр.

Також співробітники ДСНС закликають дніпрян обмежити відвідування лісу та обережніше ставитися до вогню. Адже сухостій та вітряна погода спричиняють маштабні пожежі.

 

Теги: